اخبار مهم

خانه غیر استاندارد شهرک الهیه قشم در آتش سوخت

رییس اداره آتش نشانی سازمان منطقه آزاد قشم از ایجاد حریق در یک ساختمان دو طبقه غیر استاندارد چوبی با نمای کامپوزیت در شهرک الهیه این جزیره خبر داد و گفت: اطفاء این حریق به دلیل حجم بالا و رفتار غیر قابل کنترل آتش تا ساعت هفت صبح طول کشید که لکه گیری‌ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از ایرنا، نجم‌الدین فریدونی اظهار داشت: این حادثه ساعت چهار و یازده دقیقه بامداد شنبه ششم فروردین ۱۴۰۱ در شهرک الهیه شهر قشم بوقوع پیوست که بلافاصله چهار دستگاه ماشین آتش‌نشانی شهر قشم برای مهار آتش در محل حادثه حاضر و اقدام به خاموش کردن حریق کردند.

وی ادامه داد: متاسفانه این ساختمان که دیوارها و سقف آن چوبی بود و طبقه همکف آن را هم به کارگاه نجاری با حجم بالای الوار چوب، چسب و رزین تبدیل کرده بودند، به کلی در این حادثه طعمه حریق شد.

به گفته رییس اداره آتش نشانی سازمان منطقه آزاد قشم، عملیات اطفای حریق از همان ابتدای حادثه آغاز شد و خوشبختانه خسارات جانی در بر نداشت اما به دلیل حجم بالای آتش، خسارات اندکی هم به ساختمان‌های مجاور وارد شد.

فریدونی از حضور دو دستگاه ماشین آتش‌نشانی از شهر درگهان برای کمک به مهار این آتش سوزی و حضور ماشین‌های آبرسان از شرکت آب، برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد و همچنین ماشین‌های آبرسان فضای سبز این سازمان برای کمک به نیروهای آتش‌نشانی قشم خبر داد.

وی با اعلام اینکه علت آتش‌سوزی در دست بررسی است، اظهار داشت: لکه‌گیری حریق همچنان با حضور ۲۰ نیروی آتش‌نشانی حاضر در محل ادامه دارد.

رییس اداره آتش نشانی سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از حضور دو دستگاه ماشین آتش‌نشانی مربوط به شرکت نفت فلات قاره و یکی از دهیاری های جزیره قشم در یک اقدام همیارانه برای کمک به مهار این حادثه خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا