اخبار مهم

رکورد ورود خودرو به جزیره قشم شکسته شد

سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: با ورود بیش از ۱۹ هزار دستگاه خودرو در ۷۲ ساعت گذشته(۲۵ تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۰) رکورد ورود خودرو به این جزیره از مسیر بندر پهل به لافت شکسته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از ایرنا، رامین جعفرپور افزود: با ورود ۱۹ هزار و ۷۱۷ دستگاه خودرو از طریق شناورهای لندینگ کرافت (شناورهای ویژه حمل خودرو از روی دریا) در سه روز گذشته موجب شکسته شدن رکورد ورود خودرو به این جزیره شد.

وی ادامه داد: ورود این تعداد خودرو به جزیره قشم نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ و قبل از شیوع گسترده ویروس کرونا حدود ۳۷ درصد رشد داشته است.

سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال ستاد اجرایی خدمات سفر قشم توضیح داد: بیشترین آمار ورود خودرو به جزیره قشم در مدت مشابه(۲۵ تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) قبل از شیوع و هم گیری ویروس کرونا ۱۱ هزار و ۹۵۲ دستگاه خودرو ثبت و گزارش شده است.

جعفر پور در پاسخ به این سوال که علت ازدحام بی سابقه خودروها در آستانه نوروز در محل بندر پهل برای سفر به قشم چیست، اظهار داشت: در ۷۲ ساعت گذشته بیشتر گردشگران و مسافران نوروزی از طریق زمینی با استفاده از با خودروهای شخصی و عمومی وارد جزیره قشم شدند که این نشان از اقبال مسافرت ها از طریق سفرهای زمینی به این جزیره دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا