گردشگری

جنگل‌های حرای هرمزگان سنددار شدند

رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: با هدف تثبیت مالکیت دولت و همچنین جلوگیری از تصرفات غیر مجاز برای همه جنگل‌های حرا در این استان سند مالکیت تک برگ صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از ایرنا، مجتبی قهرمانی افزود: این اسناد توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان و به نام اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری صادر شده است.

وی ادامه داد: مساحت جنگل‌های حرا یا مانگرو در استان هرمزگان حدود ۴۷ هزار هکتار است که برای همه آنها سند تک برگ صادر شده است.

رییس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: با این امر اعمال حاکمیت بر این جنگل‌ها با شرایط مناسب‌تری انجام و  از هرگونه سوءاستفاده، تصرف غیرقانونی و دست اندازی به حریم و بستر این سرمایه های ملی جلوگیری می‌شود.

وی افزود: در دو ماه اخیر و پس از دستور ریاست محترم قوه قضاییه برای جلوگیری از تصرفات غیر مجاز در حریم و بستر دریا برای حدود ۲۱۵ کیلومتر از سواحل این استان نیز سند تک برگ صادر شده است.

قهرمانی ادامه داد: طول سواحل استان هرمزگان حدود یکهزار و ۲۷ کیلومتر است که تحت ۱۰۵ پلاک ثبتی حریم ۶۰ متری آن مشخص شده است.

وی اظهار کرد: بر این اساس همه مناطق ساحلی و حریم ۶۰ متری دریا تاکنون تعیین حدود شده و ۷۰ فقره سند تک برگ نیز در این خصوص صادر شده است.

رییس کل دادگستری هرمزگان افزود: مشارکت و هم افزایی تمام دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی مردمی ضمن تسهیل در روند حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، امکان برخورد سریع و به موقع با متصرفان غیر قانونی را فراهم می‌سازد و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی است.

وی در پایان با هشدار به متصرفین غیرمجاز، تاکید کرد: هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی و دولتی و عرصه‌های طبیعی، واکنش شدید دستگاه قضایی و مجازات متخلفان را به همراه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا