اخبار مهماقتصادی

توقف موقت اخذ مالیات بر ارزش افزوده در منطقه آزاد قشم

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم از توقف موقت اخذ مالیات بر ارزش افزوده در منطقه آزاد قشم در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برای کمک به فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در اولین فرصت، جلسه شورای تامین شهرستان قشم را برگزار و در آن جلسه توقف موقت اخذ مالیات بر ارزش افزوده را مصوب و اجرایی می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از فارس، افشار فتح‌الهی در بازدید از واحدهای تولیدی قشم افزود: به رغم اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید اعلام کرده بود، متاسفانه موانعی برای تولید ایجاد شد که همین وضع مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد یکی از این موانع است.

وی این مصوبه را از اختیارات قانونی شورای تامین شهرستان خواند و گفت: با توجه به اینکه توقف قطعی این مالیات در نوبت طرح در جلسه شورای سران قوا قرار دارد، فعلا ما به طور موقت این مشکل را در منطقه آزاد قشم حل می کنیم.

 افشار فتح‌الهی در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار امیدواری نسبت به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای در وین و برداشته شدن بسیاری از تحریم‌های ظالمانه کشورمان تصریح کرد: البته به رغم تمام این فشارها مردم ایران با تکیه بر اعتقادات مذهبی توانستند این شرایط سخت را پشت سر بگذارند و سرمایه گذاران و صنعتگران عزیزمان هم با سربلندی این شرایط  را تحمل کردند.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده در حوزه صنعت جزیره از عزم راسخ خود در جهت حمایت از این حوزه تاکید کرد و با اعلام آمادگی سازمان برای کمک به رفع موانع تولید از مدیران صنایع مستقر در جزیره خواست که به وظایف اجتماعی خودشان در حوزه حفظ  محیط زیست و به عهده گرفتن مسئولیت اجتماعی پایبند باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا