اخبار مهماقتصادی فرماندار قشم خبرداد:

آغاز عملیات اجرایی و احداث 32 پروژه عمرانی و زیربنایی در ایام دهه فجر/ افتتاح با نگاه به پیوست عدالت محوری

فرماندار شهرستان قشم از احداث و آغاز عملیات اجرایی 32 پروژه عمرانی و زیربنایی در ایام الله دهه مبارک فجر خبرداد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، محمد محمدحسینی تختی در نشست خبری به مناسبت اعلام ویژه برنامه های دهه مبارک فجر از آغاز عملیات اجرایی و احداث 32 پروژه با اعتبار یک هزار و 219 میلیارد و 90 میلیون ریال در حوزه های مختلف عمرانی، زیربنایی، ورزشی، انرژی و آموزش و پرورش خبرداد.

فرماندار قشم با تاکید بر اینکه پروژه های یاد شده با پیوست عدالت محوری در بخش های مختلف شهرستان انجام می شود از تلاش و کوشش مدیران اجرایی شهرستان در دوره های گذشتته تقدیر کرد و افزود: افتتاح پروژه های اعلام شده حاصل و نتیجه تلاش و برنامه ریزی آن ها در سال های گذشته است که در این ایام به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۴۳۲ میلیارد و ۱۹۵ میلیون ریال در حوزه آب و انرژی جزیره است که مرمت ایستگاه پمپاژ، خط انتقال روستایی، اجرای شبکه داخلی از جمله طرح‌های این بخش است.

فرماندار قشم تصریح کرد: تامین آب ۲ روستای نقاشه و معتمدآباد نیز  انجام و آزمایشان آن انجام شده است که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: بهره‌برداری از شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، شبکه متوسط هوایی و زمینی، پست‌های هوایی و زمینی و روشنایی معابر نیز از دیگر طرح‌هایی است که در حوزه انرژی به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدحسینی تختی تصریح کرد: در بخش طرح‌های عمرانی شهری و روستایی ۴۹۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال طرح از قبیل احداث ساختمانی دهیاری، پارک‌ها، لایروبی اسکله و غیر آن افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: ۱۳۶ میلیارد ریال نیز در حوزه آموزش و پرورش شامل ۲ مدرسه ۶ کلاسه در روستاهای مسن و طبل و نیز نمازخانه مدرسه مسن به بهره‌برداری می‌سد.

فرماندار قشم ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان نیز خانه بهداشت روستای دوستکو و مرکز جامع سلامت روستای گوری در مجموع با ۳۷ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

وی اظهار کرد: ۱۲ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال اعتبار نیز در حوزه ورزش و جوانان شامل زمین چمن مصنوعی چند روستا و باشگاه ورزشی جزیره لارک به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد حسینی تختی خاطرنشان کرد: اعتبارات طرح‌ها در همسنجی سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا