اجتماعی

دومین پویش مردمی کودکان سایبری در هرمزگان/ روز شمار پویش

سرگرد احسان بهمنی رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از برگزاری دومین پویش مردمی کودکان سایبری با رویکردهای پیشگیرانه پیرامون مخاطرات و تهدیدات فضای مجازی برای کودکان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، سرگرد بهمنی تصریح کرد: با توجه به اهمیت نقش فضای مجازی در زندگی روزمره افراد و همچنین تاثیر گذاری آن در آینده کودکان که آینده سازان جامعه هستند و با تهدیدات زیادی در این فضا مواجه می‌شوند، بسیار مهم است که به والدین و معلمان کمک شود تا نقشی که می توانند در ایمن نگه داشتن کودکان آنلاین ایفا کنند را بهتر درک کنند.
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان ضمن اشاره به عدم توانایی برخی خانواده‌ها در مواجهه با محتواهای خطرناک و نامناسب که فرزندانشان را هدف قرار داده اظهار داشت: خانواده‌ها نباید کودکان خود را در فضای مجازی تنها بگذارند به همین منظور باید نسبت به یادگیری و ارتقاء دانش سایبری خود اقدام کنند.
وی گفت: در این پویش به موضوعات مرتبط با کودکان از قبیل کودکان و اعتیاد اینترنتی، شکاف دیجیتال والدین و کودکان، اصول والدگری در فضای مجازی، کودکان و ایمنی در آموزش مجازی، پیشگیری از آسیب‌های روحی و روانی و همچنین ایجاد مسئولیت‌پذیری اجتماعی در قالب انتشار محتوا‌های آموزشی در رسانه‌های نوین، پرداخته خواهد شد.


این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این پویش مردمی از تاریخ ۲۵ دی ماه به صورت هماهنگ در تمامی استانهای کشور برگزار می‌شود، از کلیه شهروندان، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی خواست تا در تحقق راهبرد‌های لحاظ شده در این پویش مردمی مشارکت داشته باشند.
سرگرد بهمنی در ادامه به اهداف کلیدی پویش اشاره کرد و گفت: شناسایی خطرات برای کودکان در فضای مجازی و بهبود روند آگاهی از خطرات و همچنین توسعه رسانه‌های پیشگیرانه برای کمک به حداقل رساندن خطرات و به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه در به کارگیری آنها از جمله اهداف کلیدی این پویش است. صفحه کودک در سایت پلیس فتا به آدرس https://cyberpolice.ir/cyberkids و کانال پلیس فتا در اپلیکیشن شاد به آدرس shad.ir/policefata به عنوان یک مرجع کامل در این زمینه عمل می‌کند.

ایشان خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند و در صورت نیاز نیز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی فوریت‌های سایبری و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با همکاران ما در میان بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا