آخرین خبرهااخبار مهماقتصادی دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در قشم:

تکمیل پل خلیج فارس ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار نیاز دارد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: برای تکمیل پل خلیج فارس ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری خبرقشم به نقل از ایسنا،سعید محمد صبح امروز (۲۳ دی ماه) در بازدید از پل خلیج فارس، افزود:این پروژه برای تکمیل ۳۰۰ میلیون یورو نیاز دارد که اگر در سه سال سالی ۱۰۰ میلیون یورو تامین شود ارزوی مردم محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی ها اگر در بودجه ۱۴۰۱، ۱۰۰ میلیون دلار تهاتر نفت برای احداث پل خلیج فارس لحاظ شود در سال اینده این پروژه با پیمانکار ایرانی فعال خواهد شد و ظرف ۳ سال به بهره برداری خواهد رسید.

محمد تامین آب شرب پایدار را یکی دیگر از آرزوهای جزیره نشینان دانست و افزود: در صورت خرید تضمینی ۲۰ هزار متر مکعب آب از آب شیرین کن های خصوصی جزیره این آرزو نیز محقق خواهد شد و برای اجرایی کردن این دو مطالبه به کمک نمایندگان و استاندار هرمزگان در دریافت مصوبات نیاز داریم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی دریافت مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر حقوق را خلاف قانون و شاکله مناطق آزاد دانست و گفت: در صورت اجرا نشدن معافیت های مالیاتی سرمایه های موجود در این مناطق به سمت کشورهای همسایه کوچ خواهد کرد.

وی ادامه داد: ما نباید با ایجاد شوک اقتصادی سرمایه گذاران را دچار دردسر کنیم و در حال پیگیری برای لغو و تعدیل قانون مالیات بر ارزش افزوده ومالیات بر حقوق در مناطق آزاد هستیم.

محمد تاکید کرد: هرگونه قانون مالیاتی در مناطق آزاد باید منطبق بر روح و قانون شکل گیری مناطق آزاد باشد چراکه سرمایه گذاران به امید این وعده ها به مناطق آزاد آمده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا