فرهنگی هنری

برگزاری مسابقات قرآنی «مدهامتان» با شرکت 150 قاری جزیره قشم

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم از برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» با شرکت بیش از 100شرکت کننده پسر و 50 شرکت کننده دختر در محل فرهنگسرای جزیره خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم حامد بی آزار معنای “مدهامّتان” را ” دو باغ خرم و سبز” اعلام کرد و گفت: مسابقات قرآنی «مدهامتان» بزرگترین رویداد قرآنی بچه های مسجد است که امسال پانزدهمین دوره این مسابقات همانند سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با شیوه ای متفاوت نسبت به چهارده دوره گذشته برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج معارف قرآنی در جامعه، توجه به مساجد به عنوان پایگاه اصلی فعالیت های قرآنی، تحکیم پیوند مسجد، قرآن و مردم و کشف استعدادهای قرآنی خواند و افزود: شرکت کنندگان در این مسابقات در رشته های قرائت، حفظ، ترتیل، صحیح خوانی نماز، استعدادیابی، مفاهیم قران، اذان و مکبری به رقابت پرداختند.
به گفته سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم این مسابقات در سه رده سنی زیر هفت سال، هفت تا 16سال و 16 تا 30 سال با حضور شرکت کنندگانی از قشم، درگهان، طبل، سوزا، لافت، رمکان، تمب فارسیان، طولا، چاهوشرقی، سلخ و گوران طی دو شب برگزار شد و کسانی که بخاطر بعد مسافت روستاهای شان نتوانستند در این مسابقات شرکت کنند به صورت غیر حضوری از طریق فضای مجازی شرکت کردند.
بی آزار در پایان از حمایت های بی دریغ دکتر افشار فتح الهی سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری این مسابقات و همچنین از حضور فعال ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد قشم دراین مسابقات قدردانی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا