گردشگری

دره ستاره ها جذاب ترین سایت طبیعی قشم

مطابق آمار 8 ماهه سال جاری بازدیدها از جاذبه های طبیعی ژئوسایت های قشم، دره ستاره ها با 33.5 هزار بازدید کننده، جذاب ترین ژئوسایت قشم برای گردشگران بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، علیرضا امری کاظمی افزود: تنگه چاهکو با 30هزار و 311 نفر و غار نمکی با پنج هزار و 599 نفر به ترتیب در رده دوم و سوم این رده بندی از نظر تعداد بازدیدکننده در طول این مدت قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه این سایت ها در ماه فروردین با 23هزار و 915نفر، بیشترین و ماه مرداد با 597 نفر، کم ترین بازدید کننده را داشته اند از حضور 109 نفر بازدیدکننده خارجی در میان کل بازدیدکنندگان این سایت ها در طول هشت ماه سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد اتباع خارجی، 72 نفر از دره ستاره ها، 24 نفر از غارنمکی، 11 نفر از تنگه چاهکو و دو نفر نیز از دره تندیس ها بازدید کردند.
امری کاظمی با اشاره به اینکه 52 درصد کل بازدیدهای هشت ماهه این سایت ها طی دو ماه اخیر یعنی مهر و آبان صورت گرفته است، گفت: در ماه مهر 14هزار و 619 نفر و آبان 25هزار و 495 نفر و در مجموع 40هزار و 114 نفر از این چهار سایت بازدید کرده اند که بالغ بر 52 درصد کل بازدیدهای هشت ماهه از این سایت ها را تشکیل می دهد.
مدیر ژئوپارک جهانی قشم به تعداد بازدید کنندگان از موزه این ژئوپارک واقع درشهر قشم در طول این هشت ماه نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت افزون بر یک هزار و 26 نفر از این موزه بازدید کردند که بازدید 667 نفر یعنی 65درصد آنها تنها در دو ماه مهر و آبان صورت گرفته است.
گفتنی است ژئوپارک جهانی قشم واقع در جزیره قشم، نخستین ژئوپارک خاورمیانه است که از سال ۱۳۸۵ به عضویت شبکه جهانی ژئوپارک‌های تحت حمایت یونسکو درآمده و دارای ۲۵ ژئوسایت( مکان دارای میراث زمین شناسی) است که مهم ترین آنها عبارت‌اند از: دره ستاره ها، بام قشم، دره تندیس‌ها، تنگه چاه‌کوه، غار نمکی، جزایر ناز، جنگل حرا، ساحل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها، صخرهٔ خرچنگ‌ها، روستای لافت، غار خربس و تالاب پرندگان دو کوهک.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا