گردشگری

افزایش ۴۰ درصدی سفرهای هوایی به قشم

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم گفت: سفرهای هوایی در مسیر قشم از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۴۰.۵ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، غلامرضا دهقانی اظهار داشت: در این مدت 179هزار و 746 مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی قشم به نقاط مختلف کشور و امارات متحده عربی تردد داشته‌اند.

وی ادامه داد: این میزان سفرهای هوایی و رفت و آمد مسافران در مقایسه با مدت هشت ماهه سال گذشته با 40.5 درصد افزایش همراه بوده است.

به گفته مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم، در این مدت 2 هزار و 246 سورتی پرواز انجام شده که 48.5 درصدی نسبت به سال 1399 افزایش داشته است.

وی بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون 164 پرواز خارجی در این فرودگاه به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 55 درصد رشد داشته است.

دهقانی تصریح کرد: امسال 15 هزار و 332 گردشگر و مسافر خارجی از طریق فرودگاه بین‌المللی قشم تردد کرده‌اند که رشدی 2.3 درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است.

وی یادآور شد: آمار پرواز امسال در فرودگاه قشم در مقایسه با سال هشت ماهه نخست 1398که بیماری کرونا هنوز شیوع نیافته بود، 19 درصد و جابجایی مسافر 23 درصد کاهش نشان می‌دهد.

عادل عتیقی نژاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا