اخبار مهم

آزمایشگاه مرجع فرآورده های نفت و مشتقات گازی قشم افتتاح شد

با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور پیش راه اندازی آزمایشگاه مرجع فرآورده های نفت و مشتقات گازی قشم، با 180 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی روز پنجشنبه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، توان بررسی مواد اولیه نفت خام، نفت، گاز و همه محصولات نفتی، مشتقات نفت و گاز و مواد تولیدی در پالایشگاه و پتروشیمی از جمله ویژگی‌های این مرکز است که با تجهیزات مدرن و تخصصی امکان نمونه برداری و آنجام همه آزمایش‌های مرتبط با این حوزه را داراست.
این آزمایشگاه مجوز خود را از وزارت نفت و سازمان ملی استاندارد دریافت کرده و به عنوان مرجع رسمی آزمایش‌های اختصاصی نفت به شمار می‌رود.
راه‌اندازی این مرکز برای توسعه زیرساخت‌های هاب نفت و انرژی در منطقه آزاد قشم صورت گرفته است که 30 نفر اشتغال در زمان ساخت ایجاد کرد و با بهره برداری از آن ۲۰ نفر در این مرکز مشغول به فعالیت شده اند.
با تفویض اختیار انجام شده به شرکت، تاییدیه لازم برای صادرات و واردات همه محصولات و مواد اولیه توسط این آزمایشگاه در قشم انجام می‌شود که کاهش زمان و هزینه، کم کردن بروکراسی اداری و تسریع در امور شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران حوزه نفت و انرژی در قشم را در پی دارد.
شایان ذکر است؛ 12 طرح شاخص اقتصادی، صنعتی، عمرانی و گردشگری در 2 بخش سرمایه گذاری دولتی و خصوصی با مجموع اعتبار 20 میلیون دلاری و 31 هزار و 600 میلیارد ریالی در مراسمی در اولین پنج‌شنبه سال 1400 توسط رییس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
این طرح‌ها در زمان ساخت برای یک هزار و 286 نفر و پس از بهره برداری برای چهار هزار و 122 نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا