آخرین خبرها رییس نمایندگی وزارت خارجه در قشم:

۶۰۰ هزار درهم دیه دو ملوان ایرانی پرداخت شد

رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در قشم گفت: با پیگیری دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قشم مبلغ ۶۰۰ هزار درهم به عنوان دیه ۲ ملوان ایرانی کشته شده به دست پلیس امارات، توسط دولت این کشور پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، علیرضا مسافری افزود: با همکاری سفارت و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی و دبی، مبلغ دیه این جوانان دریافت شد و پس از انجام تشریفات قانونی انحصار وراثت، به بازماندگان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه حادثه در ماه حرام این اتفاق تلخ افتاده بود، مبلغ دیه برای هر نفر، ۳۰۰ هزار درهم تعیین شد.

در پی تیراندازی شناورهای گارد ساحلی امارات به چند لنج صیادی ایرانی و توقیف یکی از آنها در مرداد ماه امسال که منجر به کشته شدن دو صیاد گردید، رسیدگی فوری و قاطع به این رخداد با اعلام نماینده وزارت خارجه در قشم در دستور کار قرار گرفت و کاردار این کشور در تهران توسط مدیرکل حقوقی بین المللی به وزارت امورخارجه احضار شد.

کمتر از ۲۴ ساعت پس از آن، کاردار امارت  با حضور در وزارت امور خارجه ضمن عذرخواهی رسمی کشورش اعلام کرد لنج توقیف شده و ملوانان بازداشت شده ایرانی در اسرع وقت آزاد  و کلیه خسارات وارده جبران می‌شود.

شایان ذکر است سال گذشته نیز اتفاقی مشابه در آب‌های خلیج فارس اتفاق افتاد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا