آخرین خبرهااقتصادی با امضای تفاهمنامه با سازمان منطقه آزاد قشم:

ایرانسل هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در قشم سرمایه گذاری می‌کند

مدیرعامل شرکت ایرانسل گفت: این شرکت تا پایان سال جاری، هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در قشم سرمایه‌گذاری می‌کند که با احتساب آن حجم سرمایه گذاری در این جزیره به بیش از ۹ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، بیژن عباسی آرند شامگاه سه شنبه در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری در قشم افزود: پیش از این، شرکت ایرانسل یک هزار و ۶۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در قشم انجام داده است که با افزایش این سرمایه‌گذاری، حجم آن در کشور به تناسب منطقه، بی نظیر می‌شود.

وی ادامه داد: مجموعه ایرانسل به عنوان دومین اپراتور تلفن همراه و بزرگترین اپراتور دیتای کشور در پنج سال اخیر  بر نسل‌های جدید شبکه های ارتباطی تمرکز جدی دارد.

مدیرعامل ایرانسل تصریح کرد: بیش از نیمی از دیتای کشور از این طریق ایرانسل تامین می‌شود.

وی افزود: در راستای خدمات شرکت ایرانسل به مردم، با امضای تفاهم امه با سازمان منطقه آزاد قشم خدمات نظام‌یافته و ساختارمند برای جزیره قشم فراهم می‌شود.

عباسی آرند ادامه داد: جزیره قشم به عنوان نمونه‌ی شهر هوشمند از زیرساخت‌های توسعه‌ای این شرکت بهره‌مند و به سوی شهر هوشمند پیش می‌رود.

وی با اعلام اینکه اقتصاد دیجیتال جز با شهر هوشمند و سرویس‌های آن امکانپذیر نیست، افزود: ظرفیت‌هایی برای توسعه قشم در ایرانسل وجود دارد که مقدمه‌ای برای توسعه تجاری در قشم است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا