آخرین خبرهاگردشگری همزمان با روز جهانی گردشگری؛

کلنگ مجتمع اقامتی تفریحی در قشم به زمین خورد

عملیات اجرایی طرح مجتمع اقامتی تفریحی سه هکتاری با سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال روز یکشنبه در ساحل جنوبی جزیره قشم آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در مراسم کلنگ زنی ‌ ساخت این مجتمع گفت: مجتمع اقامتی و تفریحی باب البحر با مشارکت بخش خصوصی و زیربنای هفت هزار و ۷۸ مترمربع در مدت زمان ۳۰ ماه ساخته می‌شود.

حمیدرضا مومنی فزود: این مجتمع ۶۶ واحدی با ظرفیت ۲۶۴ تخت و اشتغال ۱۷۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم می‌تواند گام مهمی در اشتغال، توسعه فرهنگی و گردشگری قشم داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۹ هزار و ۲۰۰ تخت در صنعت هتلینگ جزیره وجود دارد که تا پایان سال یکهزار و ۱۰۰ تخت به آن افزوده خواهد شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا