آخرین خبرها

مسؤولان صدای مظلومیت مردم قشم را بشنوند/ قشم را با «بندر جبل‌علی» مقایسه کنید نه با عملکرد مدیران پیشین!

نائب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: شهرک صنعتی طولا در منطقه آزاد قشم به شهر ارواح تبدیل شده و مردم با مسائلی مواجه هستند که دولتمردان باید ندای مظلومیت آنان را بشنوند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس، احمد مرادی بعد از ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از پروژه رینگ فیبرنوری جزایر قشم، کیش و خارک با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در قشم اظهار داشت: وزارت ارتباطات از بی‌حاشیه‌ترین وزارتخانه به‌شمار می‌رود.

وی افزود: وظیفه داریم مشکلات مردم را بیان و پیگیری کنیم، افزود: در رابطه با اشتغال در قشم بعضا نرخ چهار درصد ارائه می‌شود که اشتباه است و بسیاری از شهروندان با تحصیلات عالیه در حال بقالی، دستفروشی و کرایه‌کشی هستند.

نائب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس  تصریح کرد: منطقه آزاد قشم برای شتاب بیش از پیش توسعه و شکوفایی در این جزیره به نحوی که برای مردم ملموس باشد باید بجای قیاس با عملکرد مدیران عامل و دولت‌های پیشین با بندر جبل‌علی امارات و سایر مناطق آزاد مقایسه شود.

مرادی با بیان اینکه قضاوت در رابطه با پیشرفت‌ها و دستاوردها را باید به مردم سپرد، گفت: بعضا فقر و محرومیت در برخی مناطق آزاد وجود دارد که مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای را برای تخصیص یک درصد از درآمد مناطق به کمیته امداد و بهزیستی تصویب کرده است.

وی ادامه داد: چنانچه مدیر و مسؤولی در انجام وظیفه خدمتگزاری خود به مردم کوتاهی کرده باشد باید در دنیا و آخرت پاسخگو باشد.                                               

نماینده مردم قشم در خانه ملت بیان کرد: شهرک صنعتی طولای منطقه آزاد قشم به شهر ارواح تبدیل شده و بخش عمده‌ای از سرمایه و سرمایه‌گذاران فعال در آن به هدر رفته است.

مرادی با اشاره به مشکل تامین آب شرب جزیره قشم، تصریح کرد: متاسفانه منطقه آزاد قشم از آبفای استان هرمزگان شکایت کرده و این اداره باید حدود هفت الی هشت میلیارد تومان بابت آبی که به مردم تخصیص داده شده بپردازد.

وی افزود: فرصت خدمت به مردم در منطقه آزاد قشم بسیار است و این جزیره بیشترین رای را به آقای روحانی داده که جا دارد درد دل فراوان این مردم توسط دولتمردان شنیده شود.

نائب‌رئیس کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: نماینده‌ای که مشکلات مردم را بیان و پیگیری نکند مدیون آنان خواهد بود.

به گزارش فارس، طی این آئین ۱۸۹ کیلومتر فیبرنوری به اعتباری بالغ بر ۳۷۶ میلیارد ریال در جزایر قشم، کیش و خارک به بهره‌برداری رسید و پروژه نور ۲ با افزون بر ۶۰۰ کیلومتر کابل‌کشی نیز که پیش از این اجرا شده بود با رفع نقص آزمایش تحویل برای قرارگیری در مدار آماده‌سازی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا