سلامت

بیش از ۲ هزار بازدید از صنوف و مراکز مختلف قشم انجام شد

 رییس کمیته نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد سفر قشم از انجام دو هزار و ۳۸۵ مورد عملیات بازدید از صنوف و مراکز مختلف خدماتی از سوی بازرسان این کمیته در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل ازسازمان منطقه آزاد قشم، حسین علی‌زاده اظهار داشت: بازرسان کمیته نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد سفر قشم از ۲۵ اسفند گذشته تا سومین روز از بهار ۱۴۰۱، این تعداد بازرسی را باهدف پیشگیری از تخلفات مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و صنوف مختلف انجام دادند.

وی ادامه داد: صنوف مختلف شامل فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی و پوشاک، کیف و کفش و لوازم‌خانگی با ۲ هزار و ۲۴۸ مورد بازرسی در راس این بازدیدها قرار دارند و مراکز پذیرایی با ۱۰۳، مراکز اقامتی با ۴۰ و مراکز تفریحی هم با چهار بازدید در رده‌های سوم تا چهارم قرار دارند.

رییس کمیته نظارت و رسیدگی به شکایات ستاد سفر قشم با اعلام اینکه در این مدت ۱۲ واحد صنفی به دلیل ارائه خوب خدمات تشویق شدن، افزود: ۱۵۹ اخطار کتبی به صنوف مختلف، ۷۰۹ تذکر شفاهی، دریافت ۲ تعهد از دو فروشگاه به همراه پلمپ یک واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی و تعلیق پروانه یک واحد صنفی هم از دیگر اقدامات بازرسان این کمیته بوده است.

به گفته وی، در این مدت ۱۸۲ لیتر نوشیدنی‌های غیرمجاز و تاریخ‌ مصرف گذشته به همراه ۱۱۴ کیلوگرم مواد غذایی فاسد شناسایی و امحا شده است.

علی زاده توضیح داد: کمیته نظارت و پاسخگویی به شکایات با هشت تیم متشکل از بازرسین کمیته، اصناف، گردشگری، ماموران بهداشت و نماینده دامپزشکی از تمام صنوف و تاسیسات گردشگری، اماکن اقامتی و اسکله‌ها بازدید کرده‌اند.

وی در خصوص تخلفات صنفی و بهداشتی گفت: با هماهنگی و دستور دستگاه قضا، هم‌زمان با ارائه تذکرات لازم به متخلفان اقدامات قانونی با صنوف متخلف هم انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا