آخرین خبرها برای نخستین بار:

امام جمعه: مدارس دینی مشترک شیعه و اهل سنت در قشم ایجاد می‌شود

امام جمعه قشم گفت: هم اکنون برای نخستین بار در این شهرستان، تمهیدات و برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری مدارس مشترک علمی در حال انجام است تا امکان تعامل بین عالمان شیعه و اهل سنت در فضایی علمی بیش از پیش فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام میثم تارم روز دوشنبه افزود: ظرفیت لازم برای برگزاری کلاس‌های مشترک بین شیعه و اهل‌سنت برای چهار الی پنج سال نخست تحصیل علوم دینی وجود دارد.

وی ادامه داد: طلاب شیعه و سنی پس از طی این دوره می‌توانند در شاخه تخصصی مورد علاقه خود در مدارس دینی ویژه نظیر فقه شافعی و یا فقه شیعه ادامه تحصیل دهند.

امام جمعه قشم تصریح کرد: اجرایی شدن این طرح می‌تواند شهرستان قشم را بیش از پیش به عنوان الگویی برای شهرهای تلفیقی شیعه و سنی کشور تبدیل کند.

وی افزود:  ایجاد مدارس دینی مشترک شیعه و اهل‌سنت در این شهرستان ضرورت دارد و این جزیره می‌تواند به الگویی برای مدارس تلفیقی در کشور تبدیل شود.

تارم ادامه داد: هم اکنون قشم به عنوان شهر تلفیقی در سطح کشور مطرح است که وحدت شیعه و اهل سنت در این جزیره مثال زدنی است.

وی اظهار کرد: وجود مرکز جامعه المصطفی در کنار حوزه‌های علمیه‌ی جزیره قشم فرصتی مغتنم و موثر برای تقویت هر چه بیشتر وحدت است.

امام جمعه قشم خاطرنشان کرد: علوم قرآنی از جمله فراگیری، حفظ، مفاهیم و معارف از دیگر حوزه‌هایی است که باید مورد توجه خاص قرار بگیرد.

هشت مدرسه دینی شیعه و اهل سنت در قشم وجود دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در میان آب های خلیج فارس و جنوب استان هرمزگان قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا