آخرین خبرهادسته‌بندی نشده

۵۰۴ متر مکعب از کانال‌های قشم لایروبی شد

۵۰۴ متر مکعب از کانال‌های زیرزمینی و روباز شهر قشم لایروبی و در نتیجه آن ۶۳۶ تُن گل پاکسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا ،مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بازار قدیم، خور هُلُری، بلوار ژئوپارک و کمیته امداد از جمله محلاتی بود که کانال‌های زیرزمینی آن پاکسازی شد.
فرج طهماسبی دیزج افزود: اداره شیلات، میدان شهدای گمنام و میدان حافظ تا بلوار جمهوری اسلامی دیگر مناطقی بودند که لایروبی انجام شد.
وی ادامه داد: این امر با فعالیت ۸۴۸ نفر از نیروهای شرکت تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم و در مدت ۱۰۶ روز کاری به انجام رسید.

شرکت تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم ۲۰ مهر سال ۱۳۹۱ با سرمایه اولیه ۲۷۳ میلیون ریال در منطقه آزاد قشم به ثبت رسید.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا