آخرین خبرهااقتصادی

بازدید مشاور رییس جمهوری از طرح تولید آب و برق قشم

مشاور رییس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود از طرح‌های تولید برق ۵۰۰ مگاواتی و تولید آب شیرین ۱۰۰ هزار مترمکعبی قشم بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، مرتضی بانک در محل اجرای این طرح‌ها گفت:  تولید انرژی در جزیره قشم از جمله افتخارات سرمایه‌گذاران و متخصصان ایرانی است که دولت از آن حمایت می‌کند.

وی افزود: مرحله اول طرح تولید برق با سرمایه گذاری ۳۸۶ میلیون یورویی حدود ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اجرای طرح تولید برق ۵۰۰ مگاواتی در سال ۱۳۹۴ شروع شده است. در زمان احداث این طرح ۴۱۰ نفر و در زمان بهره برداری از آن ۱۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

همچنین اجرای طرح تولید آب شیرین ۱۰۰ هزار مترمکعبی نیز با سرمایه گذاری ۸۴ میلیون دلاری در سال ۱۳۹۸ آغاز شده که هم اینک ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ۱۲۰ فرصت شغلی در  زمان ساخت این طرح و ۲۸ فرصت شغلی در زمان بهره برداری از آن  ایجاد می‌شود.

بانک صبح امروز برای بازدید از طرح‌های نفتی، عمرانی و تولیدی وارد منطقه آزاد قشم شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا