آخرین خبرها

مشاور رییس جمهوری از طرح پالایشگاه نفت قشم بازدید کرد

مشاور رییس جمهوری عصر چهارشنبه از طرح پالایشگاه نفت خام فوق سنگین شرکت بهین پالایش قشم بازدید و با دست اندرکاران این طرح گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، دکتر مرتضی بانک پس از بازدید از این طرح گفت:  اشتغال بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر در این طرح دلیلی بر اشتغالزا بودن طرح‌های نفتی است

وی افزود: با آغاز بهره‌برداری از این پالایشگاه نیز افزون بر ۲۵۰ نفر به صورت ثابت در این طرح مشغول کار می شوند که در افزایش نرخ اشتغال منطقه آزاد قشم تاثیرگذار است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: این طرح سرمایه گذاری ۱۳۳ میلیون یورویی بخش خصوصی در حال انجام است که هم اینک ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طرح پالایشگاه نفت خام فوق سنگین برای تولید قیر شرکت پارس بهین پالایش نفت قشم با ظرفیت تولید روزانه ۳۵ هزار بشکه قیر توسط شرکت مذکور از سال ۱۳۹۲ آغاز شد.

بانک صبح امروز برای بازدید از طرح‌های نفتی، عمرانی و تولیدی وارد منطقه آزاد قشم شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا