آخرین خبرهااجتماعیاخبار مهمسیاسی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور وارد قشم شد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور با استقبال، امام جمعه، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و تنی چند از مسوولان شهرستان قشم روز چهارشنبه از طریق اسکله شهید ذاکری وارد جزیره قشم شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، مرتضی بانک در سفر یک روزه خود از طرح‌های در حال اجرا در حوزه‌های نفت، انرژی و شیلات قشم بازدید می‌کند و در آیین کلنگ زنی چند طرح عمرانی حضور می‌یابد.

یک کودک هنرمند قشمی با اعطای دسته گل و اجرای اشعار زیبا و پوشش محلی خود از مشاور رییس جمهوری و هیات همراه استقبال کرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در ابتدای سفر خود، با حضور در حرم مطهر امامزاده سید مظفر(ع) قشم، باغبار روبی و گلاب‌پاشی، به شهیدان این جزیره ادای احترام کرد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا