آخرین خبرهاورزشی مدیر ژئوپارک جهانی قشم خبر داد؛

برنامه های ۹گانه ژئوپارک جهانی قشم با همکاری هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم

مدیریت ژئوپارک جهانی قشم از همکاری دو جانبه با هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم در اجرای برنامه های ۹ گانه به مناسبت روز ملی غار پاک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرآنلاین ،علیرضا امری کاظمی با اشاره به نزدیک شدن روز ملی غار پاک در تاریخ دوم مهرماه عنوان داشت:
مهمترین این برنامه‌ها برگزاری دوره غارپیمایی با ارایه مدرک رسمی از سوی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور است که در دو بخش تئوری و عملی به مدت دو روز برگزار می شود.
وی با اشاره به دیگر برنامه‌های این روز گفت: از سایر اقداماتی که به مناسبت روز ملی غار پاک با همکاری هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم در حال برنامه ریزی است، پاکسازی گرافیتی های ورودی غار نمکدان، جمع آوری و پاکسازی زباله های داخل غار، جمع‌آوری تابلو، بنر و یادبودهایی که در انتهای غار نمکدان توسط گروه های مختلف به جا گذاشته شده، می باشد.
به گفته امری کاظمی، نصب تابلوها و فلش های راهنما در راهروهای داخلی غار نمکدان و نصب شناسنامه و تابلو معرفی غار در دیواره انتهایی از دیگر اقدامات در دست طراحی است.

برگزاری نشست‌ مشورتی با عوامل اجرایی ساخت نخستین مستند غار نمکدان

امری کاظمی در ادامه از برگزاری نشست با عوامل اجرایی ساخت نخستین مستند غار نمکدان خبر داد و اعلام کرد: این برنامه با همکاری عوامل متخصص ساخت مستند با همکاری غارنوردان داخلی و خارجی در حال برنامه ریزی جهت آغاز ساخت است.
مدیر ژئوپارک جهانی قشم ادامه داد: نشست با عوامل اجرایی فیلم کوتاه امداد و نجات در بخش غارنوردی و بازبینی و ترسیم نقشه جدید غار نمکدان نیز در دستور کار است.
وی در توضیح بیشتر افزود: بعد از گذشت چندین سال از نقشه برداری غار و با توجه به تغییراتی که در اثر فرسایش و انحلال در درون غار رخ داده، نقشه برداری تکمیلی و اصلاحاتی در کروکی قبلی لازم است و این کار نیز بخش دیگری از برنامه های ۹ گانه در دست اقدام به مناسبت روز ملی غار پاک می باشد.
امری کاظمی با اشاره به تداوم بیماری فراگیر کووید ۱۹ در جهان، کشور و جزیره یادآور شد: یکی از مهم ترین برنامه های ما در همکاری با هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم، برگزاری همایشی با حضور صاحب نظران عرصه غارنوردی در جهان بود که متاسفانه به دلیل ادامه روند بیماری کووید ۱۹ امکان اجرا نداشت.
مدیر ژئوپارک جهانی قشم در پایان ضمن قدردانی از تلاش های محمدسعید موسایی باغستانی، رییس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم، ابراز امیدواری کرد که اقدامات این هیأت به حفاظت و معرفی هر چه بیشتر غارنمکدان و توسعه گردشگری تخصصی و ورزشی این منطقه در کشور و جهان، کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا