آخرین خبرهادسته‌بندی نشده رییس اداره ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد

ثبت نهایی ۲۹۰ شرکت و موسسه در سال ۹۸

رییس اداره ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد قشم از ثبت نهایی افزون بر 290 شرکت و موسسه در این منطقه در سال 98 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی منطقه ازاد قشم ،رویا زاهدنیا با اعلام این مطلب افزود: در میان این شرکت ها شعبات شرکت های ایرانی و شرکت های خارجی نیز وجود دارد و موسسات هم شامل موسسات انتفاعی و غیر انتفاعی می شود.
وی با اشاره به اینکه در طول سال گذشته افزون بر هفت هزار و ۲۳۰پرونده ثبتی از سوی اداره ثبت شرکت های منطقه آزاد قشم به ثبت نهایی رسیده است، تصریح کرد: در این مدت یک هزار و ۸۱۵ جلد دفتر کل و روزنامه شرکت های مستقر در این منطقه  نیز توسط این اداره پلمب شد.
زاهدنیا درباره عملیات ثبتی تاسیس این شرکت ها هم گفت: در سال ۹۸ همکاران این اداره موفق شدند بالغ بر ۹هزار و ۳۳۵ فقره عملیات ثبتی شامل ثبت تغییرات و پلمب دفاتر تجاری شرکت های فعال در منطقه آزاد قشم را به صورت قطعی به ثبت نهایی برسانند.
رییس اداره ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد قشم همچنین به عملیات قطعی صورت گرفته در واحد املاک و اراضی این اداره از ابتدای سال ۹۸ تا پایان سال ۹۸ اشاره کرد و یادآور شد: این عملیات شامل بازداشت و رفع بازداشت اسناد و نقل و انتقال رهنی است که افزون بر ۱۸۳مورد پرونده قطعی مربوط به نقل و انتقال اسناد اجرایی در این واحد ثبتی صورت پذیرفته است.
وی راه اندازی سیستم الکترونیکی تاسیس شرکت ها را هم از اتفاقات خوب سال ۹۸ در این اداره ارزیابی کرد و گفت: از اول شهریور سال گذشته این سیستم الکترونیکی به صورت قطعی جایگزین سیستم سنتی قبلی درخصوص تاسیس شرکت ها در این اداره شده است.
زاهدنیا همچنین درباره برنامه های سال ۹۹ اداره ثبت شرکت های منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در این سال سیستم الکترونیکی پلمپ دفاتر تجاری اشخاص حقیقی و حقوقی در این اداره راه اندازی می شود.
به گفته وی راه اندازی سیستم الکترونیک ثبت مصوبات تغییرات شرکت ها نیز از جمله برنامه های آتی اداره ثبت شرکت های منطقه آزاد قشم بشمار می رود.
رییس اداره ثبت شرکت های سازمان منطقه آزاد قشم با تقدیر از شرکت ها و موسساتی که در سال گذشته با این اداره درخصوص امور ثبتی خودشان همکاری و همراهی بی شائبه ای داشتند از زحمات و تلاش های صادقانه کلیه همکاران خود نیز برای توسعه و ارتقاء خدمات این اداره قدردانی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا