آخرین خبرهادسته‌بندی نشده در نشست مشترک معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با مدیران دفاتر و آژانس های گردشگری مطرح شد

تدوین راهبردهای توسعه ای صنعت گردشگری در پساکرونا

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بر لزوم تدوین راهبردهای توسعه ای صنعت گردشگری با مشارکت فعالان این صنعت در روزهای پایان بحران بیماری کووید 19 تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از پایگاه خبری اخبار آزاد مناطق، در این نشست که صبح امروز ۲۵ فروردین ماه با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این سازمان و جمعی از مدیران دفاتر و آژانس های گردشگری در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد، نقطه نظرات و پیشنهادات طرفین به منظور برنامه ریزی واحد و منسجمی که به احیا صنعت گردشگری در ایام پساکرونا کمک کند، مورد بررسی و گفتمان قرار گرفت.
 مرتضی شیخ زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تشریح شمه ای از اقدامات این سازمان در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع کروناویروس در جزیره بیان داشت: شیوع این بیماری باعث رکود صنایع مختلف در کل جهان شده و به ویژه تاثیر منفی روی صنعت گردشگری ایران و جهان داشته است.
وی با بررسی ساختار ورود گردشگران طی سال گذشته، پرترددترین مبدا ورودی جزیره را بندر پهل- لافت معرفی کرد و گفت: خوشبختانه مدیریت مناسب و به موقع  این بحران باعث شده  تاکنون بدون هیچ آماری از فوت بتوانیم به درمان بیماران بپردازیم.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از مدیران آژانس های گردشگری خواست تا باتوجه به تجربیات خود در زمینه گردشگری، برای طراحی تورهای مسافرتی، جشنواره ها و برنامه های مهیج همفکری کرده و در یک ساختار واحد و متحد به گردش چرخ صنعت گردشگری جزیره کمک کنند.
علیرضا امری کاظمی، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم که همزمان مدیریت ژئوپارک جهانی قشم را برعهده دارد نیز در این جلسه اظهار کرد: همراهی شما برای ارایه راهکارهای مناسب جهت استفاده بهینه از پتانسیل مردمی برای سفر به مناطق گردشگری در ایام پس از کرونا می تواند به تدوین یک برنامه جذاب برای جلب گردشگر کمک کند.
وی ادامه داد: احیا و تقویت صنعت گردشگری پس از این بیماری پاندمی و سخت، نیازمند ابتکار و خلاقیت است و فعالان این حوزه، باتوجه به سابقه کاری خود، راهکارهای بهتری ارایه خواهند داد.
 مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: باتوجه به کارنامه موفق منطقه آزاد قشم در مدیریت بحران کروناویروس، احتمال انتخاب قشم به عنوان نخستین مقصد گردشگری امن برای مردم کشور و جهان در ایام پساکرونا بسیار بالاست و ما باید برای این فرصت، تدابیر مناسب و به موقعی اندیشیده باشیم.
در این نشست مشترک، مدیران دفاتر و آژانس های گردشگری نیز به ارایه نظرات و پیشنهادات خود برای برنامه ریزی مناسب جهت جذب گردشگر پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا