آخرین خبرهااجتماعی

«قشم» و «تولا» با کمبود فضای آموزشی روبه‌رو است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم گفت: به دلیل افزایش شمار دانش‌آموزان در شهر قشم و روستای تولا، با کمبود فضای آموزشی در این دو منطقه مواجه هستیم.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری تسنیم ،بهرام پوراشرف اظهارداشت: دبیرخانه تولید محتوای الکترونیک دروس پایه ابتدایی در قشم راه‌اندازی شده و در کنار تولید محتوی تمام دروس دانش‌آموزان ابتدایی قشم، مسئولیت تولید محتوای درس علوم مدارس استان هرمزگان را هم به عهده دارد.
به گفته وی، آموزگاران آموزش و پرورش شهرستان قشم با نظارت دبیرخانه درحال آماده سازی تولید محتوای دروس الکترونیک برای حدود 16 هزار و 600 دانش‌آموز در 96 مدرسه ابتدایی دولتی و غیردولتی آموزش و پرورش این شهرستان هستند.

مدیر آموزش و‌ پرورش شهرستان قشم گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال شمار دانش آموزان پایه اول دبستان هشت درصد بیشتر از سال گذشته باشد.
وی با تقدیر از کمک‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در زمینه واگذاری زمین برای ساخت مدرسه و تجهیز مدارس این شهرستان، از خیران و معتمدان هم به خاطر احداث مدارس تقدیر کرد و از آنان برای ایجاد موقعیت بهتر فضای آموزشی در شهرستان قشم همانند سال‌های گذشته درخواست مساعدت کرد.
پوراشرف ادامه داد: به دلیل افزایش شمار دانش‌آموزان در شهر قشم و روستای تولا، با کمبود فضای آموزشی در این دو منطقه مواجه هستیم به طوری که در تولا چهار مدرسه در دو ساختمان و در شهر قشم هم 32 مدرسه در 23 ساختمان به صورت دو نوبته دایر شده است.
وی در رابطه با موقعیت کرونایی استان هرمزگان و شهرستان قشم و سیاستگذاری‌ها برای چگونگی انجام تدریس افزود: سه سناریو برای سال تحصیلی پیش رو داریم که با توجه به شرایط موقعیت کرونایی شهرستان اجرا می‌شوند.
به گفته مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم، در صورت قرمز بودن شرایط، تحصیل به صورت غیرحضوری خواهد بود و برای شرایط دیگر هم از سناریوی حضوری با دانش‌آموزان کمتر و رعایت فاصله اجتماعی و دو شیفته کردن مدارس استفاده خواهیم کرد.
وی یادآور شد: با توجه به شرایط کرونایی شهرستان قشم، تمام اولیای دانش آموزان جزو شبکه اجتماعی (شاد) هستند تا از طریق اینترنت ملی که در تمام مدارس شهرستان دایر شده است، برای آموزش فرزندان خود استفاده کنند.
به گفته پوراشرف، تمام 223 مدرسه شهر و روستای شهرستان قشم با هدف پیشگیری از مراجعه مدیران و آموزگاران به آموزش و پرورش، به اتوماسیون اداری وصل شده‌اند.
شایان ذکر است؛ شهرستان قشم دارای 96 مدرسه ابتدایی، 49 پیش دبستان، 44 مدرسه متوسطه اول, 20 مدرسه متوسطه دوم، دو مدرسه فنی و حرفه ای، هفت مدرسه کار و دانش، سه مدرسه آموزش از راه‌دور و دو مدرسه بزرگسالان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا