آخرین خبرهادسته‌بندی نشده

چین محموله درمانی به ژئوپارک جهانی قشم ارسال کرد

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از ارسال محموله درمانی برای مقابله با کروناویروس از سوی ژئوپارک جهانی دونهوانگ چین به ژئوپارک جهانی قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا امری کاظمی با اعلام این خبر اظهار داشت: این محموله شامل دستگاه‌های نبولایزر، ماسک‌های دائمی جدید و داروهای ویژه از طرف جامعه محلی ژئوپارک جهانی دونهوانگ چین به جامعه محلی ژئوپارک جهانی قشم اهدا و ارسال شده است. 

وی که به عنوان ارزیاب ژئوپارک های جهانی یونسکو تابستان گذشته به کشور چین سفر کرده، در توضیح بیشتر عنوان داشت:  در خلال این ماموریت که با ایجاد تعملات و ارتباطات موفقی با مسوولان و مردم محلی ژئوپارک دونهوانگ همراه بود، در جلسات متعددی ظرفیت های ژئوپارک جهانی قشم و جاذبه های آن مورد معرفی قرار گرفت که با استقبال آن ها برای سفر به قشم همراه بود.

به گفته امری کاظمی، این سفر با عقد تفاهم نامه بین مدیران دو ژئوپارک جهانی همراه بود که  بر همکاری‌های دوجانبه مختلفی تاکید داشت.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم فلسفه شبکه جهانی ژئوپارک‌های یونسکو را که قشم نیز عضوی از آن است،‌ همکاری، تبادل تجربیات، کمک های فنی و کارشناسی و تقویت تمامی اعضای این شبکه اعلام کرد و گفت: ارسال این کمک مردمی از سوی ژئوپارک دونهوانگ چین، یک حرکت ارزشمند شبکه ای محسوب شده  و با توجه به تجربه موفق چین در مهار ویروس کرونا، اقلام اهدایی این ژئوپارک می تواند کمک ارزشمندی به مردم جزیره در مقابله با این بحران جهانی به شمار رود.  

گفتنی است، ژئوپارک جهانی دونهوانگ چین در نزدیکی مرز مغولستان قرار داشته و چشم اندازهای بیابانی و فرسایشی مشابه ژئوپارک جهانی قشم دارد.

تهیه و تنظیم: عبدالعلی پوراشرف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا