آخرین خبرهااقتصادی

ممنوعیت‌ها دلیل ترخیص نشدن کالا در منطقه آزاد قشم است

ترخیص نشدن کالاها به دلیل ممنوعیت‌های اعمال شده است و از آنجا که بیشتر کالاهای ترخیص نشده در گمرک منطقه آزاد قشم، پوشاک و لوازم خانگی است باید مجوزهای لازم اخذ شود.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا ، مدیر توسعه تجارت منطقه آزاد قشم گفت: این کالاها زیر مجموعه گروه چهار هستند که طبق مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی واردات آنها ممنوع است.

علی همایونی افزود: برخی دیگر از کالاها نیز به دلیل انجام نشدن ثبت سفارش ترخیص نشده‌اند.

بیش از ۲۰ شناور در ساحل قشم منتظر دریافت مجوز برای تخلیه بار خود هستند.

وی ادامه داد: افراد مربوط می‌توانند با پیگیری ثبت سفارش و طی روال قانونی مجوزهال لازم را برای ترخیص کالا دریافت کنند.

لباس و منسوجات، لوازم آشپزخانه، ابزار کار، لوزام مورد استفاده در ساخت مسکن و خودرو از جمله کالاهای گروه چهار  هستند.

کفش و کیف و سایر مصنوعات چرمی، مبلمان و مصنوعات چوبی، لوازم آرایشی بهداشتی، بعضی ماشین آلات تولیدی داخل و لبنیات و خوراکی ها از دیگر اقلام مهم کالاهای گروه چهار هستند.

لیست گروه کالایی چهار طبق مقررات صادرات و واردات کشور و قانون امور گمرکی، شامل یکهزار و ۳۳۹ کالا و محصول است که ثبت سفارش آنها در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ممنوع شده است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا