آخرین خبرهااجتماعیاقتصادی به منظور کاهش آسیب‌های کرونا:

صنف‌های بدون بیمه قشم مورد حمایت قرار می‌گیرند

۱۴ گروه از صنف‌های قشم که بدون شناسه‌های بیمه و کارگاهی فعالیت می کردند و در اثر شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، از سوی دولت حمایت می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا ، شهردار قشم گفت: آن دسته از اصناف قشم مشمول این طرح هستند، می‌توانند از امروز، ۱۶ تیرماه، با مراجعه به سامانه کارا – تسهیلات کرونا به نشانی اینترنتی kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

سید مسعود آل عبایی با اشاره به مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا افزود: مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها از جمله صنف‌های مشمول محسوب می شوند.

وی ادامه داد: واحدهای تولید و توزیع پوشاک، کیف و کفش، مرکزهای توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه و آموزشگاه‌های رانندگی، آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و گرمابه از دیگرصنف هایی هستند که زیر پوشش قرار می گیرند.

شهردار قشم تصریح کرد: واحدهای تولید، توزیع و فروش صنایع دستی، دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی،فعالان حوزه گردشگری شامل مرکزهای اقامتی، بوم‌گردی، پذیرایی، تفریحی، خدماتی بین‌راهی و موزه‌ها نیز می‌توانند از حمایت‌های دولت استفاده کنند.

به گفته وی، تمام فعالان حوزه حمل و نقل عمومی مسافر درون و برون شهری، باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی مشمول این طرح می‌شوند.

آل عبایی ادامه داد:موسسه‌های خصوصی دارای پروانه بهره‌برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه‌های درمانی و تشخیصی از جمله آزمایشگاه‌ها و پاراکلینیک‌ها، می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

وی اظهار کرد: مرکزها و مجتمع‌های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه‌ای که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کتابفروشی‌ها، ناشران، توزیع کنندگان کتاب و دیگر اقلام فرهنگی زیر پوشش قرار می گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا