آخرین خبرها

تجهیزات تولید اکسیژن بیمارستان پیامبر اکرم (ص) قشم تقویت می‌شود

یک میلیارد ریال اعتبار برای تامین و استقرار تجهیزات مرتبط با تولید اکسیژن در بیمارستان پیامبر اعظم(ص) اختصاص یاف که با این تحقق آن تولید اکسیژن در این بیمارستان افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این مهم برای ارتقای ظرفیت خدمت رسانی بیمارستان پیامیر اعظم(ص) به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ انجام می‌شود.

مرتضی شیخ زاده افزود: با اختصاص این اعتبار، تولید اکسیژن بیمارستان پیامبر اعظم به میزان ۳۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: تا کنون ۱۴۰ کپسول ۴۰ لیتری اکسیژن نیز توسط سازمان منطقه آزاد قشم خریداری و در اختیار شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرار گرفته است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: اولویت نخست این سازمان در شرایط حاکم و درگیری با پاندمی ویروس کرونا ، تامین تجهیزات و اقلام موردنیاز حوزه درمان است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا