آخرین خبرها

اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آب روستاهای قشم + فیلم

معاون استاندار هرمزگان گفت: برای برطرف‌شدن حل مشکل آب روستاهای قشم ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده که به‌زودی ۸۰ میلیارد ریال آن تامین اعتبار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم در قشم ، آب، این مایه حیات‌بخش که از همه طرف جزیره قشم را احاطه کرده، از گذشته‌های دور تاکنون برای ساکنان روستاهای این جزیره به  مثابه ضرب‌المثل “آب در کوزه و ما تشنه لبان‌ می‌گردیم” تبدیل شده است.

شاید باورش سخت باشد, اما نبود و یا کمبود آب در روستای جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره غیر مستقل جهان، حقیقت تلخی است که بیش از 100 هزار نفر جمعیت روستایی این جزیره را تهدید می‌کند.

متاسفانه جیره‌بندی آب در سرزمینی که در میان آب قرار دارد آن‌هم با قیمت بسیار گران، با هیچ منطقی قابل قبول نیست و اتصال آب از طریق شبکه به‌ روستاها به مدت سه تا پنج روز در هر ماه و بعضا چند روز در دو ماه، درد بزرگی برای زندگی کردن در این‌ منطقه آزاد در جنوب کشور است.

رضا مدرس معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری هرمزگان در این راستا، در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: برای حل مشکل آب روستاهای جزیره قشم 400 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که به‌زودی 80 میلیارد ریال آن تامین اعتبار خواهد شد.

مدرس اعلام کرد: با توجه به طرح‌ فازبندی پروژه آب روستاهای قشم، امیدواریم تا‌ پایان امسال نیاز بخشی از روستاهای این جزیره مرتفع شود و مردم از شرایط آب شرب سالم بهره‌مند شوند.

امیدواریم با تصمیمات اعلام شده از سوی نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در زمینه حل مشکل آب روستاهای قشم، با اقدامی جهادی و انقلابی و ایجاد زیرساخت‌های اساسی مشکل آب 65 روستای جزیره قشم برای همیشه حل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا