آخرین خبرهااجتماعی در یازدهمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پسا کرونا منطقه آزاد قشم تاکید شد؛

حمایت همه جانبه سازمان منطقه آزاد قشم از پرسنل جان برکف بهداشت و درمان قشم در مقابله با کرونا

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این سازمان با تمام قوا، قوی و گسترده تر از گذشته از فرمانده و همه پرسنل جان برکف جامعه بهداشت و درمان قشم که 24ساعته با تبعات شیوع ویروس کرونا مبارزه می کنند، حمایت و پشتیبانی می کند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ازاد قشم حمیدرضا مومنی در یازدهمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پسا کرونا منطقه آزاد قشم در سالن کنفرانس مرکز بین المللی رشد قشم افزود:  بطور طبیعی تداوم و گسترش شیوع این ویروس شرایط مقابله با آن را نه تنها در قشم بلکه در کل ایران و دنیا سخت تر کرده و پرسنل قهرمان بهداشت و درمان بخصوص پزشکان و پرستاران عزیز خسته و فرسوده می شوند و وظیفه همه ما این است که از این عزیزان با تمام قوا حمایت کنیم.

وی گرفتن تست کرونا از افرادی که بخاطر حرفه شان در معرض ابتلا به بیماری کووید 19 هستند یک ضرورت خواند و گفت: هرچقدرما بتوانیم عرصه مبارزه با این ویروس را شفاف کنیم هم به کاهش تلفات و هم به کاهش مشقات و خطرات کار پرسنل درمانی کمک می کنیم.

مومنی در بخش دیگری از مباحث این نشست به تفصیل درباره ماده 65 قانون احکام دائمی توسعه به موضوع تفویض اختیارات دستگاه ها دولتی و حکومتی به سازمان های مناطق آزاد تجاری صنعتی سخن گفت و تصریح کرد: ما معتقد هستیم که تنها دستگاه هایی که در این مناطق مطابق با ماموریت اصلی مناطق آزاد کاربرد دارند، بایستی تفویض اختیار شوند.

به گفته وی در حال حاضر بسیاری از تفویض اختیارها به مناطق آزاد کاربردی نیست و متاسفانه ماموریت اصلی این مناطق تحت تاثیر امورغیرمرتبط قرار گرفته است.

براساس این گزارش علی یدقار مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست با اظهار تاسف از خالی شدن جوامع امروز از معنویات بر ضرورت شناخت هستی از سوی انسان امروز تاکید کرد وبا نقل قول از مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولوی در کتاب مثنوی تصریح کرد: همه دنیا بر محور خدا می چرخد و مبنای این چرخش نیز چیزی جز عشق نیست.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا هم گفت: این پدیده اثبات کرد که فاصله همگان به رغم تفاوت های آشکار و پنهان با یکدیگر با مرگ یکسان است و این شرایط خطیر می طلبد که معنویات در انسان ها تقویت شود.
بنابر این گزارش عابدین سعادت فر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم درخصوص مصوبات و نتایج نشست های قبلی شورای هماهنگی اقدامات پساکرونا منطقه آزاد قشم، مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان درخصوص آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در قشم، محمدرضا عباسی مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات سازمان در خصوص ساماندهی و شناخت فرآیندهای مدیریت سرمایه گذاری و سلیمان رنجبری مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم هم درخصوص نتایج طرح آمارگیری نیروی کار کشور و قشم  مطالبی  را مطرح کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا