آخرین خبرها به مناسبت هفته «تبلیغ و اطلاع رسانی دینی» انجام شد

دیدار جمعی از مسئولان قشم با رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم

در اولین روز هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی جمعی از شخصیت ها و مسئولان شهرستان قشم با حضور در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم با رییس این اداره دیدار و گفت و گو کردند.


به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم امام جمعه شهرستان قشم در این دیدار تبلیغات دینی را با توجه به پیشرفت های شگرف فناوری های ارتباطات و اطلاعات و توسعه گسترده و شتابزده شبکه های اجتماعی در فضای مجازی، دارای اهمیت مضاعف خواند و گفت: همه تلاش های ما در این شرایط باید معطوف به این باشد که جهت گیری و نوع محتوای پیام ها و اطلاعات باید جنبه دینی و اسلامی داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم نقش تشکیلات دینی و مذهبی مانند سازمان تبلیغات اسلامی را در این خصوص بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: این سازمان با تقویت ارزش های اسلامی در این شرایط خطیر به خوبی در تمامی مسئولیت ها ایفای نقش کرده است.

وی با اشاره به اینکه هم امام خمینی(ره) و هم مقام معظم رهبری هدف از تبلیغات اسلامی را نشر و معرفی پیام الهی و اسلام حقیقی دانسته اند بر ضرورت اهتمام همه مسئولان در جهت نیل به این اهداف تاکید کرد.

براساس این گزارش مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این دیدار با تشریح نقش تبلیغات در توسعه و گسترش اسلام در اقصی نقاط دنیا گفت: یکی از آثار تبلیغات در اسلام، مشخص شدن مرزبندی ها بین حق و باطل، خیر و شر و ظالم و مظلوم است.

وی معرفی و شناساندن نوع زندگی و ایثار و فداکاری بزرگان دین اسلام از جمله امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) را نمونه بارز از تبلیغات اسلامی خواند و افزود: تلاش های این بزرگان به نوعی اهرم تبلیغی برای همه ما بشمار می رود که امروز سازمان تبلیغات اسلامی در نظام اسلامی ما پرچمدار این نوع تبلیغات است.

براساس این گزارش علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم نیز در این دیدار نقش و جایگاه تبلیغات را در بسط و گسترش فرهنگ دینی غیرقابل انکار دانست و گفت: تبلیغات دینی هیچوقت تعطیل بردار نبوده و به عنوان مثال در شرایط فعلی بخاطر شیوع ویروس کرونا که اکثر مشاغل تعطیل شده اند، این نوع تبلیغات از طریق منبر و حسینیه مجازی در فضای مجازی توسط جوانان انقلابی فعال هستند.

بنا بر این گزارش حجت الاسلام احمد غلامی رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم نیز در این دیدار با تشکر از حضور شخصیت ها و مسئولان سازمان منطقه آزاد و شهرستان قشم در این اداره و اهتمام ویژه آنها به تبلیغات دینی، شورای تبلیغات اسلامی شهرستان قشم را که به گفته وی فاقد بودجه مصوب است، مجری همه آیین ها و تبلیغات دینی در قشم خواند.
وی با اشاره به اینکه همه  تلاش ها و فعالیت های اداره و شورای تبلیغات اسلامی شهرستان قشم برای اعتلای اسلام عزیز در این منطقه از کشور اسلامی ایران است، تصریح کرد: هیچ تجمع و برنامه ای مرتبط درشهرستان نبوده و نیست که این اداره و شورا درانجام آن کوتاهی کرده باشد.
به گفته غلامی با حمایت همه مسئولان و با  رفاقت و برادری، همه کارها در زمینه تبلیغات اسلامی در قشم به خوبی به پیش برده شده است و در فضای مجازی هم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان با تولید محتواهای مناسب و ارائه پاسخ های لازم به شبهات مطرح شده پاسخ های مناسب داده و می دهد.
هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی به مناسبت صدور فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال 1360 هجری شمسی، همه ساله از روز اول تیر ماه آغاز می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا