آخرین خبرهااقتصادیدسته‌بندی نشده مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد:

حرکت قشم در مسیر توسعه سال جهش تولید

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم حمیدرضا مومنی روز سه شنبه در اولین جلسه شورای برنامه ریزی این سازمان افزود: بروز بحران شیوع ویروس کرونا در کشور گرچه برای بسیاری از طرح ها و برنامه های توسعه دولت و منطقه آزاد قشم موانع جدی ایجاد کرده، معتقدیم می‌توانم با شکست این ویروس و همکاری مردم خونگرم جزیره چرخه توسعه را با برنامه های منسجم پیش بگیریم.

وی با تشریح پیامدهای احتمالی وقوع بحران کرونا در بودجه سال ۹۹ کشور گفت: تنش در حوزه های اقتصادی و اجتماعی با توجه به رکود و توقف تولید و تجارت در انتهای سال گذشته و ابتدای سال جاری دور از انتظار نیست و در هر شرایط وظیفه داریم با برنامه ریزی، دوران پساکرونا را مدیریت کرده و با ایجاد فرصت های اساسی برای سرمایه گذاران، تجار اقتصادی و گردشگری به چرخه اقتصاد کشور و جزیره کمک کنیم.

مومنی برای تداوم کار و فعالیت مجموعه سازمان منطقه آزاد قشم در سال ۹۹ نکاتی را متذکر شد و افزود: مهمترین موضوعی که همه ما به عنوان اصل اساسی و چراغ راه در آغاز سال جدید باید به آن توجه کنیم، رعایت قاطع نظم و انضباط در کار است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزایش کیفیت امور را یکی دیگر از نکات مورد نظر خود برای شروع فعالیت ها در سال جدید خواند و تاکید کرد: همه واحدهای سازمانی به کار خود به عنوان تولید یک محصول نگاه کنند، به این معنی که کیفیت کار یک مدیریت به مانند کیفیت محصول یک کارخانه تولیدی باید نمود پیدا کند.

مومنی افزایش کیفیت کارها در این سازمان را منوط به ارتقاء کیفیت کارکنان دانست و یادآور شد: این موارد زمانی در افزایش کیفیت کار نتیجه دارد که همه با مسئولیت پذیری در این شرایط سخت از هرگونه مسامحه، اهمال و سهل انگاری نسبت به وظایف شان بپرهیزند و نسبت به تخلفات در محیط کاری حساس باشند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در یادآوری نکته بعدی تصریح کرد: اعضای خانواده سازمان موظف هستند در برخورد با ارباب رجوع در نهایت دقت و احترام رفتار و نسبت به انجام امور آنان در اسرع وقت در جهت رعایت شأن و منزلت اقدام کنند.

وی مکانیزه شدن سیستم اداری و مکاتبات سازمان را که در شش ماه آینده کامل خواهد شد عاملی مهم در شفافیت امور و رعایت حقوق ارباب رجوع دانست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اجرای پروژه های عمرانی در جزیره را از دیگر برنامه های مهم سال جدید برشمرد و گفت: عمران و آبادانی حال و هوای جزیره را خوب می کند و وظیفه مسئولین است تا در کنار مسایل سخت افزاری به تقویت روحیه قشموندان در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا توجه کنیم.

وی با تاکید ویژه به مسئولین معاونت عمرانی در خصوص ۱۸پروژه اساسی قشم افزود: با جدیت وظیفه اجرای این پروژه ها را با هدف تحول جزیره در سال ۹۹ پیش بگیرند.

براساس این گزارش عابدین سعادت فر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه با ارایه گزارشی مبسوط وضعیت بودجه سال ۹۹ کل کشور و سازمان منطقه آزاد قشم را از طریق جدول و نمودار تحلیل و تبیین کرد.
وی با بررسی بخش های مختلف این دو بودجه و مقایسه آن با یکدیگر اعلام کرد: در بسیاری از بخش ها، بودجه سازمان نسبت به بودجه کل کشور از وضعیت بهتری برخوردار است.
سعادت فر در این گزارش بودجه سال ۹۹ سازمان منطقه آزاد قشم را در چهار سناریو خوش بینانه، واقع گرایانه، بدبینانه و ویژه مورد بررسی قرار داد و با تشریح خصوصیات هرکدام از این سناریوها، پیش بینی های خود را از نتایج اجرای هرکدام از آنها مطرح کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا