آخرین خبرهااقتصادی

تصور واردات‌‌‌محور بودن در مورد قشم صحیح نیست

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات بیش از ۳۰ میلیون ۷۹۷ هزار دلاری به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم از قشم ، محمد مهدی برنجی ، با اشاره به صادرات بیش از 30 میلیون 797 هزار دلاری منطقه آزاد قشم در سال گذشته اظهار کرد: رویکرد اقتصادی این منطقه تولید صادرات محور است و مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه اقتصادی، تولید باکیفیت، صادرات و ایجاد اشتغال پایدار در اولویت قرار دارد.

وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری ریالی و ارزی صورت گرفته توسط 194 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در سال 98 را به ترتیب 24،644 میلیارد ریال و 608 میلیون دلار بوده است.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه تصور واردات محور بودن در مورد منطقه آزاد قشم صحیح نیست، تصریح کرد: رشد 30 درصدی ارزش کالاهای تولید و ارسال شده از جزیره قشم به داخل کشور نسبت به سال گذشته به ارزش 23 میلیون و 449 هزار دلار و همچنین صادرات بیش از 30 میلیون 797 هزار دلاری به خارج از کشور نشان دهنده توجه ویژه به موضوع صادرات در این منطقه است.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: رقم قابل توجهی از این میزان از صادرات مربوط به تولیدات صورت گرفته در واحدهای تولیدی و صنعتی این منطقه بوده است.

به گفته برنجی؛ با بررسی آمار صادرات مربوط به واحدهای صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی فعال در منطقه آزاد قشم میتوان مشاهده کرد که این منطقه سیاست افزایش تولیدات باکیفیت و صادرات را دنبال می‌کند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال 99 به عنوان «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری و راهبردهای تدوین شده در منطقه آزاد قشم برای رسیدن به این اهداف گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تولید محصولات صادراتی، ایجاد اشتغال پایدار و ارزآوری توسط واحدهای تولیدی فعال در این منطقه جز اولویت‌های اصلی اقتصادی منطقه به شمار می‌رود.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم در پایان با اشاره به برخی محدودیت‌های ایجاد شده در اثر اعمال تحریم‌های غیرقانونی علیه اقتصاد کشور و محدودیت فعالیت واحدهای تولیدی به علت شیوع کرونا، گفت: این موضوعات هرچند در کاهش میزان تولید برخی واحدها تاثیر گذاشته، اما نتوانسته که فعالیت واحدهای تولیدی را متوقف کند و در آیندهای نزدیک با پشت سر گذاشتن بحران کرونا شاهد رشد سریعتر واحدهای تولیدی خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا