اقتصادیگردشگری به مناسبت روز جهانی صنایع دستی؛

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به فعالان صنایع دستی

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پیامی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، این روز را به همه فعالان و علاقمندان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در این پیام بر لزوم توسعه و برندسازی در حوزه صنایع دستی تاکید کرده است.
در متن این پیام آمده؛


به نام خدا


صنایع‌دستی، یادگاری برجای‌مانده از اقوام و ملت‌های گذشته و هدیه روح عاشق و هنرمند  نیاکان ماست.
در روزگار پیشرفت علوم و تکنولوژی، دست سازه‌های هنرمندانه، گوشه امنی از اصالتی دیرین را به ما می‌نمایاند و روح لطیف زندگی را به عصر پرسرعت پیش رو تزریق می‌کند.
صنایع‌دستی تنها كالایي براي مبادله نيست، این هنر ویژگی‌های فرهنگي، قومي، تاریخی و احساسی یک منطقه و مردم آن را به جهانیان عرضه کرده و بین جوامع، پیوند فرهنگی ایجاد می‌کند.
 توسعه و ترویج این صنعت که باذوق مردم هر منطقه عجین است، سبب‌ساز شکوفایی هنر و اقتصاد جوامع محلی بوده و برندسازی برای آن، ویژگی‌های بومی مناطق مختلف کشور را حفظ کرده و گسترش می‌دهد.
شاید با نگاهی متفاوت به این صنعت در سالی که مزین به شعار جهش تولید است، منبعی بی‌پایان از اقتصادی ارزآور را با تکیه و اعتماد به هنرمندان سرزمینمان خلق کنیم.
این روز را به بانوان و مردانی که باذوقی سرشار، اثری مختص سرزمین مادری‌شان می‌سازند و  پاسبان و حافظ این هنر برای نسل‌های آینده هستند، شادباش می‌گویم.


حمیدرضا مومنی
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم


صنایع دستی، روایتگر صنعت و هنر نیاکان و بیانگر هنر و ذوق مردم هر کشور است و در روزگاران کهن، بعنوان صنعت تمام عیار عهد خویش حضور داشته است. صنایع دستی، سفیران فرهنگی یک قوم و قبیله اند که هیچ گاه از گزارش پیام خود دست نمی کشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا