آخرین خبرهااخبار مهماقتصادی

استخدام اتباع بیگانه غیرمجاز مشمول جریمه می‌شود

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کارفرمایانی که از خدمات کارگران خارجی غیر مجاز استفاده کنند، بابت هر روز اشتغال آنان معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه یک کارگر مشمول جریمه می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا ،سلیمان رنجبری در نشست بررسی وضعیت ساماندهی اتباع بیگانه غیرمجاز در قشم افزود: این جریمه هم اکنون برابر با سه میلیون و 59 هزار ریال در روز است.

وی ادامه داد: همچنین کارفرما مسوول تمامی هزینه‌های قرنطینه و درمان اتباع غیرمجازی است که دچار بیماری کرونا می‌شوند.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: بخش بزرگی از جامعه‌ی مبتلا به ویروس کرونا در جزیره را اتباع بیگانه غیرمجاز تشکیل می‌دهند که این مسئله باعث نگرانی‌های زیادی شده است.

وی افزود: حضور این افراد در جزیره در فصل صیادی غیرمجاز است و کارفرمایان موظفند که نام تمامی کارگران خود را به این اداره گزارش دهند تا افراد به لحاظ داشتن مجوز و کارت سلامت تایید شوند.

رییس اداره شیلات شهرستان قشم نیز در این نشست گفت: این اداره حتی به اتباع بیگانه مجاز مجوز صید نمی‌دهد و تنها چند مورد مجوز لنج صیادی به منظور آموزش در اختیار این افراد قرار گرفته است.

محمد پرورش افزود: پروسه بعد از صید به این اداره مربوط نمی شود اما در هنگام صید در صورت مشاهده تخلف با کارفرمای مربوطه برخورد می شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا