آخرین خبرها

زنگ خطر انقراض کوسه ماهیان خلیج فارس به صدا درآمد

مدیر محیط زیست منطقه آزاد قشم از برگزاری نخستین سمینار آموزشی کوسه ماهیان خلیج فارس با هدف به صدا درآوردن زنگ خطر انقراض و جلوگیری از صید این نوع آبزیان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم قشم ،سید محمد هاشم داخته ، ضمن تبریک هفته محیط زیست، اظهارداشت: 30 تن از فعالان حوزه صیادی و محیط زیست استان هرمزگان در نخستین سمینار آموزشی کوسه ماهیان خلیج فارس از طریق “وب” شرکت کردند.

وی افزود: این سمینار با شعار “کوسه‌ها تا اطلاع ثانوی خوردنی نیستند” به همت فهیرا مشایخی دانشجوی فوق لیسانس زیست‌شناسی دریا از دانشگاه هرمزگان‌ و عضو تیم تحقیقاتی آلاسمو پراجکت ایران که از سوی سازمان‌ منطقه آزاد قشم بورسیه شده با مشارکت موسسه کولی‌کر خلیج فارس(تیم حفاظت از کوسه ماهیان این آبراه مهم) همزمان با ویژه برنامه‌های هفته محیط زیست به صورت مجازی برگزار شد.

به گفته مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم، این دانشجو با راهیابی به تیم جهانی حفاظت از کوسه ماهیان با دنیای جدیدی از این نوع فعالیت‌ها آشنا شده که برگزاری وبینار آموزشی کوسه ماهی های خلیج فارس از جمله آنهاست.

داخته، تصریح کرد: کشور ایران براساس اعلام رسمی سازمان خوار و بار جهانی (فائو) در ردیف هیجدهمین کشور صید کننده کوسه ماهیان قرار دارد و این سمینار با هدف سیاستگذاری برای جلوگیری از صید این نوع آبزیان، برگزار شد.

وی، هدف از اجرای این برنامه آموزشی را آگاه کردن مخاطبان و به صدا درآوردن زنگ خطر انقراض کوسه ماهیان که یکی از مهمترین گونه‌های زنجیره غذایی دریا هستند اعلام کرد.

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم، یادآورشد: شرکت کنندگان در این سمینار آموزشی از برنامه‌ها و تجربیات مدیریت محیط زیست سازمان‌ منطقه آزاد قشم و موسسه کولی کر خلیج فارس در زمینه اهمیت مقابله با انقراض کوسه ماهی‌ها آشنا شدند.

داخته گفت: پاکسازی سواحل تخم‌گذاری لاک‌ پشت‌های پوزه عقابی در معرض انقراض هم از دیگر برنامه‌های هفته محیط زیست است که در جزایر قشم، لارک و هنگام برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا