آخرین خبرهااجتماعی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:

کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه باید به توانمندی آنها منجر شود

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تا زمانی که کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه هدفمند و مستمر نباشد و باعث توانمند شدن آنها نشود، هرگونه کمک های موردی و پراکنده گره ای از مشکلات آنها باز نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم حمیدرضا مومنی در دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان با وی با بیان این مطلب افزود: نتایج حاصل از سیاست های اعمال شده در برخی از نهادهای حمایتی در طول دهه های گذشته نشان می دهد که کمک های خرد حتی به صورت مستمر و حمایت های موردی در تغییر وضعیت اقشار آسیب پذیر تاثیری نداشته است.
وی اشتغال را شاه کلید هرگونه حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه خواند و گفت: تا زمانی که حداقل یک نفر در هر خانواده شاغل  و درآمد مستمر برای خانواده از این طریق ایجاد نشود، هرنوع حمایت مالی و کالایی مستقیم و غیرمستقیم از این اقشار راه به جایی نخواهد برد.
مومنی با تاکید بر آمادگی سازمان منطقه آزاد قشم جهت همکاری با کمیته امداد شهرستان قشم درتوانمندسازی اقشار آسیب پذیر قشم تصریح کرد: بخشی از این همکاری می تواند از طریق مشارکت  واحدهای بزرگ تولیدی مستقر در جزیره درتامین بخشی از نیازهای این اقشار از جمله اشتغال حداقل یک نفر از هرخانواده باشد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بخش درمان و اعزام پزشکان متخصص به مناطق محروم جزیره را برای ارائه خدمات رایگان پزشکی و دندانپزشکی به اقشار آسیب پذیر از دیگر عرصه های همکاری سازمان منطقه آزاد قشم با کمیته امداد قشم اعلام کرد و از رییس این کمیته خواست لیست نیازها و زمان و مکان مورد نظر برای ارائه خدمات را به سازمان اعلام کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان و دست اندرکاران نهادهای حمایتی از جمله کمیته  امداد امام خمینی(ره) خواست که  درهنگام ارائه کمک های مالی و کالایی و سایر حمایت ها درهر شرایط  کرامت و احترام انسان ها را حفظ کنند و نگذارند ذره ای آنها احساس کنند که از طریق این کمک ها به آبرو و حیثیت آنها خدشه ای وارد می شود.
براساس این گزارش علی الهیاری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان نیز در این دیدار با تقدیر از همکاری و حمایت  سازمان منطقه آزاد قشم از کمیته امداد امام خمینی(ره) قشم بر آمادگی این کمیته در جهت توسعه همکاری های فی مابین برای توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش تاکید کرد.
بنا بر این گزارش مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این دیدار طی سخنان کوتاهی راه های همکاری سازمان با کمیته امداد امام خمینی(ره) قشم را برشمرد و خواستار تعامل تنگاتنگ  دو طرف برای یافتن شیوه های نو برای توانمندسازی اقشار آسیب پذیر قشم شد.
گفتنی است در این دیدار که حسین مرادی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم نیز حضور داشت، غلامرضا غلامی رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم و عقیل رستمی رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بخش شهاب از توابع شهرستان قشم نیز مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان را همراهی می کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا