آخرین خبرهااجتماعیاقتصادیدسته‌بندی نشده چهارمین نشست شورای هماهنگی اقدامات منطقه آزاد قشم در پساکرونا برگزار شد

حذف بوروکراسی اداری، راز موفقیت مناطق آزاد دنیا

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مناطق آزادی در دنیا موفق هستند که بوروکراسی و مقررات دست و پا گیر را از میان برداشته اند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم حمیدرضا مومنی در چهارمین نشست شورای هماهنگی اقدامات منطقه آزاد قشم در پساکرونا افزود: قانونمندی و نظم و انضباط در امور و از بین رفتن بوروکراسی و مقررات دست و پاگیر برای حفظ منافع ارباب رجوع و تسهیل جذب سرمایه گذار به عنوان قانون کار در منطقه آزاد قشم باید در نظر گرفته شود.

وی با انتقاد از برخی رویه های تمرکزگرا خواستار تهیه یک گزارش جامع از اشکالات حقوقی، قانونی و عملکردی در مدیریت ها با ذکر مصادیق و موارد مغایر با قانون مناطق آزاد شد و تصریح کرد: ما تکلیف قانونی، اخلاقی و شرعی خودمان را در قبال این موارد انجام خواهیم داد.

براساس این گزارش علی یدقار عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم نیز در سخنان کوتاهی نکاتی را در ارتباط با تاثیرات شیوع ویروس کرونا در جامعه جهانی مطرح کرد.

وی مشکلات تمدن فراصنعتی را هم یکی دیگر از موارد اثباتی ناشی از این حادثه خواند و افزود: دنیای بعد از کرونا حتما دنیای جدیدی خواهد بود و عده ای از هم اکنون برای آن برنامه ریزی می کنند.

یدقار همچنین کرونا را فرصتی برای ایجاد انسجام اجتماعی در کشور دانست.

وی گفت: کرونا ثابت کرد که هوشمندسازی یک نیاز اساسی مدیریت در کشور است و اگر ما آن را از قبل داشتیم آموزش و پرورش ما در مواجهه با ویروس کرونا دچار مشکل جدی نمی شد. 

براساس این گزارش بررسی عملکرد درآمد و منابع سازمان منطقه آزاد قشم در فروردین ماه سال جاری از جمله دستور جلسه این نشست بود که گزارش آن توسط عابدین سعادت فر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم ارایه شد.

گفتنی است در این نشست لوح حکم انتصاب هرمز امیری به عنوان سرپرست مدیریت بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم توسط مدیرعامل این سازمان به ایشان داده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا