آخرین خبرهاگردشگری

احداث پارک ورزشی 11 هکتاری پردیس خلیج فارس در جزیره قشم

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز پروژه احداث پارک ورزشی پردیس خلیج فارس با مساحتی بیش از 11 هکتار در ساحل جنوبی جزیره قشم با اعتبار اولیه 100 میلیاردی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس، محرم بهاروند با اشاره به نیاز جزیره گردشگری قشم به داشتن فضایی برای تحرک و پویایی ساکنان به منظور افزایش سطح سلامت اجتماعی عنوان داشت: پس از تصویب طرح در کمیسیون ماده ۵، این زمین به متراژ 118 هزار و 35 مترمربع در ادامه ساخت پارک زیتون، کمپ پارک آفتاب یک و دو به عنوان پردیس خلیج فارس برای استفاده عموم ساکنان و گردشگران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ساخت این پارک با اعتبار اولیه ای بالغ بر 100 میلیارد ریال توسط منطقه آزاد قشم به منظور کمک به ارتقا سلامت خانواده های قشمی و فرهنگ سازی در حوزه ورزش های همگانی به عنوان یک مسوولیت اجتماعی در دست اجرا است.

به گفته بهاروند، ساحل جنوبی قشم مستعد ساخت تفرجگاه هایی برای خانواده هاست و رویکرد ورزشی این پارک نیز باتوجه به نیاز جزیره به داشتن فضایی تفریحی- ورزشی انتخاب شده است.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: پارک ورزشی پردیس خلیج فارس شامل؛ 6 زمین تخصصی برای ورزش تنیس، 4 زمین والیبال و دو زمین بسکتبال، زمین اسکیت و اسکیت برد برای استفاده عمومی، ورزش‌های عمومی هوازی، پیست دوچرخه سواری BMX و زمین پینت‌بال است.

وی از ساخت مسیر دوچرخه سواری عمومی به طول 8 کیلومتر برای استفاده خانواده های بومی خبر داد و گفت: در این پردیس، مسیرهای پیاده روی عمومی متنوعی نیز برای عموم طراحی شده است که با داشتن منظره دایمی ساحل و دریا، بر شادابی و نشاط استفاده کنندگان خواهد افزود.

بهاروند همچنین از اختصاص زمینی برای ارایه خدمات رفاهی در این پارک خبر داد و گفت: ساختمان های جانبی و خدماتی شامل سرویس های بهداشتی، دوش، رختکن و انبار برای لوازم و تجهیزات ورزش های تخصصی، همچنین کافه، سوپرمارکت نیز در این پارک دیده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا