اجتماعی منصور آرامی:

ایجاد اشتغال پایدار؛ یکی از اهداف محقق شده در مناطق آزاد کشور است

در نشست نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی ، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با حمیدرضا مومنی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر همکاری هر چه بیشتر دولت و مجلس در راستای توسعه مناطق آزاد اقتصادی تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از فرینا، منصور آرامی در ابتدای این نشست ضمن تبریک انتصاب مهندس مومنی به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تاکید بر این که کرونا محدودیت هایی را در فعالیت های عمرانی و اقتصادی ایجاد کرده است، گفت: می توان با استفاده از ظرفیت مناطق آزاد بسیاری از محدودیت ها را برطرف کرد. مناطق آزاد یک فرصت برای کشور هستند و باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد.


منصور آرامی افزود: اشتغال و زندگی مردم در این سال ها در این مناطق متحول شده است و در مجموع امید است تا بتوان این مسیر توسعه به خصوص در منطقه آزاد قشم ادامه یابد. دو طرح آب شیرین کن در این مناطق به همت دولت کلید زده شد، اما لازم است تا نیازهای اولیه آنها بیشتر مورد توجه قرار گیرد. استفاده از ظرفیت های مردمی و شوراها می تواند به ما کمک کند تا طرح های عمرانی در این مناطق با قدرت بیشتری تداوم یابد.


آرامی با تاکید بر این که باید واقعیت ها را منعکس کرد، ادامه داد: خواسته مردم در این مناطق باید مورد توجه قرار گیرد و می توان با هم افزایی بین دستگاهی مشکلات را حل و فصل کرد. یکی از واقعیت ها نیز این است که معیشت مردم در این مناطق ارتقاء پیدا کرده است.


مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در این نشست گفت: در کلیه فعالیت های اقتصادی، قسمت خروجی کار از اهمیت بسزایی برخوردار است. همواره در این مسیر سالم سازی اهمیت ویژه ای دارد. 


حمیدرضا مومنی، اظهار داشت: اقدامات توسعه ای در منطقه آزاد قشم با توجه به این دو اصل امروز در مراحل پایانی قرار دارد و تحولی عظیم در این منطقه رقم خورده است، مردم نیز به خوبی این تغییرات را مشاهده کرده اند و تاثیر آن را در زندگی خود احساس می کنند. در این مسیر موانع زیادی وجود داشت اما تمام تلاش برای توسعه این مناطق انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا