اقتصادی

صدور قریب ۳ هزار پروانه کسب در سال های ۹۲ تا پایان بهمن ۹۹

به گزارش پایگاه خبری تحلیل خبرقشم بررسی گزارش های منتشر شده نشان می دهد که طی این مدت زمان بیش از ۶ هزار ۸۲۴ واحد صنفی در شهر قشم پروانه کسب خود را تمدید کرده اند.

در دوران دولت تدبیر و امید همچنین تا پایان بهمن ماه سال ۹۹، بیش از ۵۰۰ عدد کارت مباشرت در مدیریت اصناف و بازرگانی منطقه آزاد قشم برای متقاضیان صادر شده است.

از سال های دور قشم یکی از نقاطی بوده است مسافرانی از سراسر نقاط کشور جهت خرید برخی اقلام مصرفی به آن مراجعه می کردند. با چنین نگاهی ایجاد مجتمع های تجاری جهت ساماندهی صنوف و همچنین رفاه حال خریداران یکی از اتفاقاتی بوده که طی سال های گذشته تا اندازه ای توانسته مسیر را برای ارائه خدمات بهتر فراهم کند. واحدهای صنفی فعال در شهر قشم، در حال حاضر در ۱۴ مجتمع تجاری مشغول فعالیت تجاری هستند و همچنین ۴ مجتمع تجاری نیز آماده بهره برداری هستند و با آغاز به کار آنها تعداد مجتمع های تجاری شهر قشم به عدد ۱۸ خواهد رسید. همچنین بیش از ۷ هزار واحد صنفی و تجاری در بخش های مختلف صنفی و خدماتی در حوزه های مختلف برای بیش از ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

از طرف دیگر با هدف ایجاد انگیزه و ارائه خدمات بهتر به فعالان اقتصادی و صنفی در شهر قشم، طی سال های گذشته همواره در دو مقطع زمانی به مناسبت های روز ملی اصناف و همچنین ایام الله دهه مبارک فجر از سوی مدیریت اصناف و بازرگانی منطقه آزاد قشم، جهت صدور و تمدید مجوزهای پروانه کسب در نظر گرفته می شود. پیش بینی این تخفیفات یکی از مواردی است که در عمل می تواند موجب استقبال بیشتر افراد دارای پروانه کسب جهت ساماندهی گردد.

همچنین در سال ۱۳۹۹ طبق برنامه ریزی صورت گرفته، برگزاری دوره آموزشی اصناف با هدف بهبود کیفیت ارائه خدمات صنفی به شهروندان و گردشگران اجرایی شده است و شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با چارچوب‌های قانونی و الگوهای حاکم بر روابط آنها با سازمان و در راستای سیاست‌های سازمان منطقه آزاد قشم، درخصوص آشنایی اصناف با قوانین و مقررات و روش‌های نوین ارتباط با مشتریان آشنا می شوند.

همچنین در این سال سه دوره ویژه مشاورین املاک برگزار شده است و همچنین جهت آشنایی فعالان صنفی با مقوله های مالیاتی و قوانین مربوط به این حوزه ۲ دوره آموزشی نیز برگزار گردیده است. هدف از برگزاری این دوره های آموزشی افزایش آگاهی و آشنایی بیشتر صاحبان مشاغل و کسبه دارای مجوز فعالیت منطقه آزاد قشم با قوانین، دستورالعمل هاست که می تواند به حل مشکلات آنها کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا