آخرین خبرهااقتصادی

رفع تصرف از ۱۱ هزار متر مربع از اراضی ملی در «جزیره قشم»

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: افزون بر ۱۱ هزار متر مربع از اراضی ملی در شهر سوزا جزیره قشم رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی صالحی اعلام کرد: افزون بر ۱۱ هزار متر مربع از اراضی ملی به ارزش هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در جزیره قشم رفع تصرف شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام این خبر اظهار داشت: اراضی ملی اعاده شده با هدف احقاق حقوق مردم در شهر سوزا جزیره قشم رفع تصرف شده است.

وی همچنین تصریح کرد: با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری«مد ظله العالی» و تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه در زمینه مبارزه جدی با متصرفان اراضی ملی و دولتی ، برخورد بدون اغماض با زمین‌خواران حرفه‌ای در مناطق مختلف استان هرمزگان به ویژه جزیره قشم به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفته و در این راستا ضمن صیانت از حقوق بیت المال با جدیت و قاطعیت با افراد سودجو مقابله شده است.

صالحی در ادامه تأکید کرد: پرونده‌هایی که در ارتباط با تخلفات و تصرفات غیرمجاز در اراضی ملی و دولتی در مراجع قضایی استان هرمزگان تشکیل و مطرح گردد با جدیت و سرعت رسیدگی خواهد شد.

مقام عالی قضایی استان با تأکید بر لزوم برخورد قاطع و بدون اغماض با متصرفان اراضی ملی یادآور شد: متخلفان برابر قانون و مقررات تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با قلع و قمع ساخت و ساز‌های غیرمجاز، اراضی ملی که متعلق به عموم مردم است از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ می‌ماند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: مشارکت و هم افزایی همه دستگاه‌ها و اطلاع رسانی مردمی امکان برخورد به موقع با متصرفان را فراهم می‌کند و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا