آخرین خبرها

چرا سازمان بنادر اسکله بندر پل را تحویل نمی‌گیرد؟

بندر پل نزدیک ترین گذرگاه از سرزمین اصلی به جزیره قشم بوده و خودروهای زیادی از آن تردد می کند اما متاسفانه وضعیت آن مشخص نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر قشم به نقل از فارس، فریدون همتی استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح پروژه‌های دهه فجر در بندرپل در شهرستان بندر خمیر، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا اسکله بندرپل تعیین و تکلیف نمی شود و اداره کل بنادر و دریانوردی به عنوان متولی اسکله‌ها و بنادر کشور، چرا هنوز در این اسکله مستقر نشده، اظهار کرد: پیش از این نیز موضوعاتی در این خصوص مطرح شده است لذا تصمیم داریم در روزهای آینده این اسکله را تعیین تکلیف و سامان دهی کنیم.

روز گذشته احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست اعضای فراکسیون بنادر و اقتصاد دریا محور مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور بر استاندارد سازی بنادر پل و لافت تاکید کرده بود.

وی همچنین عنوان کرده که رعایت استانداردها و نکات ایمنی و آسایش مردم پل باید در اولویت باشد اما مردم بنادر پل و لافت همواره از وضعیت اداره اسکله و وقوع خسارت‌های جانی و مالی به مردم در این دو بندر گلایه مند هستند.

چندی پیش نیز دادگستری شهرستان خمیر به دلیل نبود زیرساخت های ایمنی و مواردی دیگر، از فعالیت منطقه آزاد در این اسکله ممانعت کرده بود که البته این موضوع با واکنش منطقه آزاد قشم مواجه شد.

حال جای این سوال وجود دارد که با توجه به انتقال عوارضی منطقه آزاد قشم از اسکله بندرپل به لافت، چرا اداره بنادر و دریانوردی به عنوان متولی اسکله، تاکنون از استقرار در اسکله بندرپل و همچنین سامان دهی آن تعلل کرده است؟

مردم منطقه امیدوارند که با وعده‌ استاندار هرمزگان، هرچه سریع تر این اسکله از بلاتکلیفی درآمده و سامان یابد و شاهد عمل کردن دستگاه‌های متولی به وظایف‌شان نسبت به وضعیت این بندر و رفع مشکلات آن باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا