آخرین خبرها

۱۲۹ میلیارد و ۷۷۳ میلیون ریال از مطالبات ثبت اسناد قشم وصول شد

رییس اداره ثبت اسناد و املاک قشم گفت: در ۶ ماهه ابتدایی امسال با پایان یافتن ۱۳۷پرونده، مبلغ ۱۲۹ میلیارد و ۷۷۳ میلیون ریال از بانک‌ها، موسسات دولتی، خصوصی و افراد وصول شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، محمد آرامش افزود: مبلغ ۲۳ میلیارد و ۲۵۷ میلیون ریال از موسسات و نهادهای دولتی و مبلغ ۱۰۶ میلیارد و ۵۱۶ میلیون ریال از بانک‌ها، موسسات و شرکت‌های خصوصی و افراد توسط واحد اجرای احکام وصول شد.

وی تصریح کرد: امسال تا پایان شهریورماه، ۸۲ پرونده تشکیل و همچنین ۷۴۳ سند تک برگی توسط اداره ثبت اسناد و املاک قشم  صادر و به مالکان تحویل شد.

رییس اداره ثبت اسناد و املاک قشم ادامه داد: در همین مدت ۲ هزار و ۸۰۰ سند موجود در پنج دفتر اسناد رسمی این شهرستان مورد بازرسی قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف اصلی سازمان ثبت اسناد به ثبت رساندن تمام املاک شامل سند مالکان و املاک و اراضی موجود در دفتر املاک کشور است.

آرامش افزود: اجرای طرح کاداستر ضمن جلوگیری از پدیده زمین‌خواری، شفافیت مالکیت‌ها را در برمی‌گیرد و امکان حفظ و حراست از اراضی زیر پوشش دستگاه‌های متولی و همچنین افراد را باعث می‌شود.

کاداستر، نقشه‌ای ثبتی دارای ارزش حقوقی است که مرزها و مالکیت قطعات زمین را نشان می‌دهد و منبع اصلی داده‌ها در اختلافات و دعاوی بین مالکان زمین است. برخی از نقشه های کاداستر جزئیات بیشتری را نشان می دهد؛ مانند نام ناحیه، شماره شناسایی منحصر به فرد برای هر پارسل ملکی، گواهی شماره عنوان، موقعیت ساختارهای موجود، شماره بخش، نام خیابان های مجاور، ابعاد مرز ها را هم در بر می گیرد.

رییس اداره ثبت اسناد و املاک قشم همچنین از الکترونیکی شدن پیگیری وضعیت پرونده‌های اجرایی خبر داد و تاکید کرد: برای جلوگیری از مراجعه حضوری افراد پورتال سازمان ثبت اسناد کشور به نشانی www.ssaa.ir  و نشانی الکترونیکی egra.ssaa.ir  آماده خدمت رسانی به مردم در هر نقطه از کشور است.

آرامش تصریح کرد: افراد با دریافت نام کاربری و رمز عبور از واحد اجرای ثبت اسناد می توانند در این نشانی‌ها وضعیت به روز پرونده اجرایی خود را مشاهده  و پیگیری کنند.

وی در پایان گفت: اداره ثبت اسناد و املاک قشم آماده پاسخگویی و رسیدگی به شکایات و پیگیری تخلفات دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق این شهرستان با شماره تلفن ۳۵۲۴۴۳۶۹-۰۷۶ است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در میان آب های خلیج فارس قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا