اقتصادی پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:

صیانت از حقوق دولت و تجار و بازرگانان در گمرک منطقه آزاد قشم

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با انتشار پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی گمرک بر اهتمام این سازمان در صیانت از حقوق دولت و بخش خصوصی با نظارت دقیق براجرای قوانین صادرات، واردات و ترانزیت کالا از طریق گمرک سازمان در مبادی ورودی و خروجی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبرقشم حمیدرضا مومنی در این پیام با حساس خواندن شرایط کنونی اقتصاد کشور مسئولیت مدیریت و پرسنل گمرک سازمان منطقه آزاد قشم را درجهت صیانت از حقوق دولت و تجار و بازرگانان را بسیار سنگین خوانده و هنر آنها را ایجاد توازن در روابط این دو در این گلوگاه حساس اقتصادی و اجتماعی دانسته است.
متن این پیام به شرح ذیل است:
فرا رسیدن هفتم بهمن ماه مصادف با 26 ژانویه که از سوی سازمان جهانی گمرک به عنوان روز جهانی گمرک نامگذاری شده است فرصتی مغتنم برای یادآوری نقش و تاثیر بی بدیل گمرک درتنظیم روابط اقتصادی بین بخش خصوصی و بخش دولتی از یک طرف و بین دولت ها از طرف دیگر بشمار می رود.
مضاف بر اینکه گمرک به عنوان یک ابزار کارآمد از سوی دولت ها برای برنامه ریزی کلان اقتصادی جهت رسیدن به شاخص های توسعه و پیشرفت جوامع مورد استفاده قرار می گیرد، همانطور که سازمان های مناطق آزاد کشورها هم براساس قوانین ویژه خود از گمرک های ویژه برای انجام ماموریت ها و وظایف تعیین شده استفاده می کنند.
البته گمرک در سطح کلان غیر از مسایل اقتصادی در مسائل زیست محیطی، بهداشتی و اجتماعی نیز با ترویج نوآوری از طریق حمایت از حقوق مالکیت معنوی، جلوگیری از ورود کالا‌های غیراستاندارد یا تقلبی که موجب خسارت به اقتصادهای بومی می‌شود و همچنین مبارزه با جرایم سازمان یافته از یک نقش فراگیر و تعیین کننده برخوردار است.
سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان یک سازمان حاکمیتی که درعرصه اقتصادی با هدف توسعه صنعت و تجارت بطور مستقیم با مقوله گمرک ارتباط تنگاتنگ دارد، وظیفه خود می داند که ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی مستقر را در راستای رونق اقتصادی و اشتغالزایی قشم تسهیل و تسریع نماید.
اینجانب فرا رسیدن روز جهانی گمرک را به همه همکاران عزیز خودم در گمرک سازمان و همچنین گمرک جمهوری اسلامی ایران نمایندگی جزیره قشم و همه فعالان اقتصادی در منطقه آزاد قشم تبریک گفته و از خداوند باریتعالی برای همه آنها در انجام وظایف خطیرشان در پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران توفیق روزافزون آرزو می کنم.
حمیدرضا مومنی
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا