آخرین خبرها

۴۶.۵ هزار مترمربع از اراضی قشم رفع تصرف شد

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۴۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع  از اراضی ملی قشم به ارزش ۲۳ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبرقشم به نقل از ایرنا مصطفی مازندرانی افزود: این اراضی شامل ۹ قطعه زمین واقع در خارج از طرح هادی روستاهای گوران، چاهو شرقی و دَرَکو هستند.

وی تصریح کرد: قطعه اول ۳۳ هزار مترمربع، قطعه دوم یکهزار و ۴۰ مترمربع، قطعه سوم یکهزار و ۳۵۰ مترمربع و قطعه چهارم یکهزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت دارند.

رییس یگان حفاظت از اراضی ملی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: قطعه پنجم ۲ هزار متر مربع و قطعه ششم یکهزار و ۱۰۰ متر مربع است که همه ۶ قطعه در روستای چاهوی شرقی واقع شده‌اند.

وی اظهار کرد: ۲ قطعه شامل قطعات ۸۲۰ و ۵۰۰ متر مربعی در روستای دَرَکو و یک قطعه چهار هزار و ۶۷۰ متری نیز در روستای گوران با زپس گرفته شد.

مازندرانی با اشاره به اینکه رفع تصرف این اراضی بدون خسارت و تلفات جانی و مالی صورت گرفته است ادامه داد: رفع تصرف اراضی مذکور پس از طی روند قانونی و انجام استعلامات مورد نیاز از مراجع مربوط و رسیدگی کامل حقوقی و قضایی به پرونده به مرحله اجرا درآمده است.

وی بیان کرد: ماموران یگان حفاظت از اراضی ملی همراه با نمایندگانی از  دادسرای عمومی و انقلاب، اداره کل حراست، مدیریت بازرسی، نظارت و پاسخگویی به شکایات و با همکاری پلیس اقتصادی فرماندهی انتظامی شهرستان قشم نسبت به رفع تصرف و اعاده وضع سابق این اراضی اقدام کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا