اجتماعی مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

نوسازی تجهیزات و تأسیسات آبیاری و آبرسانی قشم بااعتبار 5 میلیارد ریال

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از نوسازی و به‌روزرسانی تجهیزات و تأسیسات آبیاری و آب‌رسانی عرصه‌های فضای سبز قشم بااعتباری بالغ‌بر پنج میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری فارس، فرج طهماسبی با اعلام این مطلب بیان داشت: با توجه به اهمیت توسعه و نگهداری فضای سبز شهری، گستردگی توسعه‌های انجام‌شده در سال‌های اخیر و گذشت عمر مفید پمپ‌های مورداستفاده در آبیاری عرصه‌های فضای سبز، عملیات نوسازی و به‌روزرسانی دستگاه‌های الکتریکال و پمپ‌های مورداستفاده آغاز شد.

وی هدف از این اقدام را پیشگیری از هرگونه وقفه در انجام عملیات آبیاری گونه‌های گیاهی عنوان کرد و ادامه داد: هدف دیگر این اقدام، کاهش هزینه‌های حفظ و نگهداری فضای سبز جزیره، توسعه سیستم لوله‌کشی و فاصله گرفتن از روش آبیاری سنتی به‌صورت تانکری است که با همکاری معاونت توسعه مدیریت، پمپ‌های موردنیاز خریداری و توسط نیروهای تأسیسات شرکت تعاونی کارکنان در حال نصب می‌باشد.

به گفته مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، بخش زیادی از عملیات آبیاری و آب‌رسانی سطح شهر قشم توسط شبکه آب بازیافت و آبیاری تحت‌فشار صورت می‌گیرد.

وی افزود: در نظر داریم پس از انجام مطالعات لازم توسط مشاور در فازهای بعدی، توسعه شبکه پساب و آبیاری تحت‌فشار سطح شهر قشم و ترمیم سیستم آبیاری بارانی را در دستور کار قرار دهیم تا به افزایش راندمان کاری و کاهش به‌کارگیری نیروی انسانی ‌و هزینه‌ها کمک کنیم.

طهماسبی در پایان خاطرنشان کرد: لایروبی مخازن مورداستفاده در آبیاری نیز از اقدامات تکمیلی این مدیریت جهت جلوگیری از اختلال در سیستم آبیاری عرصه‌های فضای سبز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا