اقتصادی در نشست مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم با رییس اداره امور مالیاتی شهرستان و جامعه هتلداران قشم تأکید شد؛

خود اظهاری فعالان اقتصادی جزیره شاهدی بر شفافیت عملکرد مالی منطقه آزاد قشم

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم باهدف حل مشکلات مالیاتی تأسیسات گردشگری جزیره با رییس اداره امور مالیاتی شهرستان و جامعه هتلداران قشم دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از اخبار آزاد مناطق، در این نشست علیرضا امری کاظمی ضمن اعلام این موضوع که بخش گردشگری بیشتری آسیب را از شیوع ویروس کرونا متحمل شده، بر عزم سازمان منطقه آزاد بر حمایت از فعالان گردشگری جزیره و کمک به بازاحیای فعالیت های گردشگری پس از پایان پاندمی کرونا تاکید نمود.
 در ادامه، اعضای هیات مدیره جامعه هتلداران قشم به بیان مشکلات خود در حوزه امورمالیاتی پرداختند. رضا کوهستانی، رییس اداره امور مالیاتی شهرستان از نمایندگان جامعه هتلداران قشم خواست تا با ارایه به‌موقع خود اظهاری امور مالیاتی  و همکاری با اداره امور مالیاتی شهرستان، به شفاف‌سازی وضعیت گزارش‌های مالی منطقه آزاد قشم و پیشگیری از اتهاماتی مانند پول‌شویی در این منطقه کمک کنند.
 وی با اشاره به مشکلات موجود در پرونده‌های مالیاتی هتل‌های جزیره در سال‌های 90 تا 94 و برنامه ریزی برای حل این مشکل گفت: تکمیل به‌موقع و صادقانه اظهارنامه مالیاتی به نفع همه فعالان اقتصادی در منطقه آزاد قشم است.
وی ضمن ارایه توضیحاتی در مورد ضوابط و‌ مقررات مالیاتی در مناطق آزاد بر لزوم ثبت اظهارنامه توسط تأسیسات گردشگری تأکید کرد و افزود: مشاوره و استفاده از افراد متخصص برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی یکی از مواردی است که باعث جلوگیری از اشتباه در پر کردن فرم اظهارنامه می‌شود.
کوهستانی همچنین از راه‌اندازی سامانه فروشگاهی خبر داد و عنوان داشت: نصب و عضویت در این سامانه، ثبت دستگاه‌های پوز و کارت‌خوان های موجود توسط فعالان اقتصادی برای استفاده از معافیت ها و تسهیلات الزامی است.
رییس اداره امور مالیاتی شهرستان قشم ادامه داد: برای رفع مشکل بهره بردان هتل‌ها در خصوص ابلاغیه‌ها نیز سامانه ابلاغ الکترونیکی مالیات راه‌اندازی شده و فعالان اقتصادی می‌توانند با مراجعه به این سامانه، ابلاغیه‌های خود را به‌صورت غیرحضوری و آنلاین ثبت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا