فرهنگی هنری

از هنرمند پیشکسوت موسیقی منطقه تجلیل شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از یکی از هنرمندان پیشکسوت جزیره قشم تجلیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از شمانیوز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با بیان این مطلب گفت: در راستای حمایت و تجلیل از زحمات و تلاش های صورت گرفته توسط هنرمندان باسابقه و مطرح جزیره از “عباس ابافت” هنرمند پیشکسوت جفتی نواز تجلیل شد.

علیرضا کمساری ادامه داد: تجلیل از هنرمندان پیشکسوت عرصه های مختلف در راستای  کمک و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت جزیره قشم که در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: توجه به موسیقی نواحی جزو برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم بوده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته با قدردانی و تجلیل از تلاش های چهره پیشکسوت این حوزه به دنبال تقویت بنیان های آن هستیم.
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم؛ اقدامات گروه‌های مختلف هنری در جزیره قشم بسیار ارزشمند است و باید با ساماندهی مجموعه ها و جهت دهی مناسب، همچنین فراهم کردن امکانات و تجهیزات، علاقمندان به چنین فعالیت هایی را تشویق کرد.
گفتنی است، عباس ابافت هنرمند پیشکسوت منطقه نوازنده ساز «دونی» یا «نی جفتی» متولد 1332 و ساکن جزیره هرمز است که با وجود نابینایی، طی سال های گذشته با حضور در جشنواره های و برنامه های فرهنگی و هنری مختلف نقش موثری در شناساندن فرهنگ و هنر منطقه بویژه موسیقی محلی این ناحیه داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا